Gmina wydaje krocie na komunikację. Te sumy naprawdę porażają!

6

PIASECZNO Podczas prezentacji dotyczącej proponowanych zmian w kursowaniu niektórych linii autobusowych, burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował o nakładach wydawanych przez gminę na transport zbiorowy


– Zmiany chcemy wprowadzić po to, aby pieniądze na transport zbiorowy były wydawane jak najbardziej efektywnie – przekonywał Daniel Putkiewicz. Zanim jednak przedstawiono konkretne propozycje burmistrz poinformował, że rocznie na komunikację gmina wydaje około 19 mln zł.
Linie 700 lokalny samorząd dofinansowuje kwotą 4,7 mln zł, linie „L” (są bezpłatne z Piaseczyńską Kartą Mieszkańca) kosztują jeszcze więcej, bo aż 7,14 mln zł. Do linii „P” Piaseczno dopłaca 1,65 mln zł, zaś do Kolei Mazowieckich – 2,6 mln zł. 2,78 mln zł kosztuje też bilet Warszawa+. Relatywnie najtańszy jest miejski rower, do którego trzeba dopłacić rocznie 250 tys. zł.
– W tym roku, z powodu pandemii, mniej mieszkańców korzysta z transportu zbiorowego – oznajmił Daniel Putkiewicz. – Liczymy jednak, że w końcu sytuacja wróci do normy.

TW

6 KOMENTARZE

 1. Czyżby Trzask tak kroił swojego kolegę Putkiewicza? Putkiewicz widać to lubi, skoro zbiera na niego jeszcze podpisy… To tylko pokazuje, że ci ludzie, konkretnie z tego ugrupowania nie nadają się do rządzenia i nawet jakby mieli pełnie władzy, to każdy z nich widziałby tylko czubek własnego nosa i własny interes…

 2. Tak jak Sasin powinien zapłacić za majowe nieprzeprowadzone wybory, Szumowski za niezrealizowane zamówienia, to Widz za wyrzucone pieniądze w błoto na linie L i P.

  • Za wybory Sasin? Chyba POpaprańcy powinni zapłacić że tak się bali tych wyborów zgodnych z konstytucją, ale jak to opozycja zamiast wziąć się za robotę to jedyne co potrafi to tylko szczekać i przeszkadzać a i jeszcze jedno myśleć cały dzień jak odsunąć Pisiorów od władzy.
   Może weźcie się za robotę przedstawcie jakiś plan w końcu co chcecie robić w tym kraju a nie bujacie się jak chorągiewki codziennie zmieniając zdanie jak i niedoszły prezydent.. totalnie nie ma swojego zdania ani planu.
   Tak oskarżasz ich więc może w końcu rozliczyć PO za 8 lat zmarnowanych..
   Tylko nie czytajcie jakichś facebokowych postów nie oglądaj TVNu nie czytak Faktów a wejdź choćby na konkretną stronę choćby urzędu statystycznego i tam masz cyferki co było 2, 5 10 lat temu… Naprawdę nie trzeba daleko szukać by prawdy się dowiedzieć o budżecie, długach, inwestycjach, drogach, szkołach, bezrobocia.. szczerze nie mam zamiaru wracać do czasów z przed ponad 5ciu lat.
   I nie biorę żadnych plusów 13tek ani dodatków by nie było.
   A jeśli uważacie że 500+ to patologię rozwija to czemu jako zwolennicy PO pierwsi stoicie po te pieniądze, naprawdę chcecie mieć swoje patologiczne dzieci? hahahahaha:):) oddajcie państwu bo niby długi rosną o niebo bardziej niż za PO mniej TVNu proponuje, oczywiście TVPiS też nie polecam bo są realniejsze i ciekawsze informacje:)
   Pozdrawiam wszystkich myślących a nie tylko szczekających bo na FB coś tam wyczytają i sieją zamęt:)
   Miłego dnia:)

  • A komunikacja jak się nie nadawała tak się nie nadaje. Podróż z wilanowskiej do centrum piaseczna to z 40 minut w sporym scisku mimo korony…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię