Gmina zainwestowała w skwerek! Teraz wygląda jak rolny nieużytek

5

PIASECZNO Niekoszony i zaniedbany skwerek, który niedawno powstał przy skrzyżowaniu ulicy Młynarskiej i Warszawskiej dziś straszy mieszkańców

– W zeszłym roku zarządca terenu (niestety nie wiem kto nim jest, ale wydaje się, że to teren miejski) wykonał tam sporo pracy dokonując rewitalizacji terenu – zwraca uwagę nasz Czytelnik, Bogdan Malinowski. – Wybudowano piękną alejkę z chodnikiem, zbudowano oświetlenie – remont zapewne kosztował kilkaset tysięcy złotych. Po roku teren wygląda na porzucony. Oświetlenie działa po zmroku, natomiast chaszcze zaczynają osiągać wysokość dorosłego człowieka. Idealne siedlisko dla komarów, kleszczy czy składowisko psich odchodów.

– Czy dokonując takich inwestycji zarządca naprawdę nie może dopilnować aby teren był regularnie koszony i aby rewitalizacja nie była jedynie sztuką dla sztuki, ale faktycznie służyła mieszkańcom miasta? – pyta retorycznie nasz Czytelnik.
Odwiedziliśmy wczoraj skwerek wskazany przez naszego Czytelnika. Wygląda jeszcze gorzej niż na zdjęciach, które otrzymaliśmy. Chaszcze pousychały, między ławkami sterczą smutne kikuty, a trawnik przypomina stertę siana. Zarządcą terenu jest gmina Piaseczno. Aktualnie… czeka na rozstrzygnięcie procedury przetargowej na firmę, która zajmie się pielęgnacją miejskiej zieleni.

– Przetarg już został rozstrzygnięty, w poniedziałek z pracami wchodzi wykonawca – zapowiada wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Chwasty zostaną usunięte, zostanie nawieziona ziemia i do końca czerwca skwer całkowicie odmieni swoje oblicze – dodaje wiceburmistrz.

Adam Braciszewski

 

5 KOMENTARZE

  1. Tu zlokalizowany był targ świński , a opodal funkcjonował bar przy kieracie. Nikt niczego nie organizował za gminne pieniądze. Jeden Pan, dbał o recykling butelek i umytą musztardówkę.

  2. Co do zieleni: Przy wjeżdzie do miasta ul.Puławska/Okulickiego nasadzone kwiaty uschnięte,żółte jak sloma. Po xco sadzić i nie dbaźć/podlewać,tak robi dobry gospodarzy?

  3. Na szczęście powstaje już kolejny, nowy, lepszy… 😀 Biedna gmina, to każdemu, w każdej części miasta, chcą dać chociaż namiastkę skwerku/parku. 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię