Gmina zaoszczędzi na oświetleniu. Ale najpierw musi wydać 32 tys. zł

1

PIASECZNO Wykonawca przebudowy ulicy Okulickiego od cmentarza komunalnego do stacji Orlenu zaproponował gminie zastąpienie przewidzianych w projekcie latarni sodowych oprawami typu LED. Są one wprawdzie nieco droższe, ale zużywają o wiele mniej energii


Inwestycję polegającą na rozbudowie ulicy Okulickiego, od ul. Julianowskiej do Mleczarskiej realizuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wykonawca prac, firma Skanska, zwróciła się w listopadzie ubiegłego roku do gminy z propozycją zastąpienia przewidzianych w projekcie opraw sodowych (ma być ich łącznie 273) oprawami ledowymi, które zużywają znacznie mniej energii (takie oświetlenie zostało zainstalowane kilka miesięcy temu m.in. na terenie Bobrowca). Różnica w koszcie opraw wynosi raptem 32 tys. zł, co przy tak dużej inwestycji nie wydaje się szokującą kwotą.
Nad propozycją firmy Skanska pochylili się podczas ostatniej sesji radni, którzy zdecydowali, że warto dołożyć do droższego oświetlenia. Tym bardziej, że jak wyliczyli specjaliści z referatu zarządzania energią gmina, która zgodnie z ustawą Prawo Energetyczne musi finansować oświetlenie dróg wojewódzkich (w tym ulicy Okulickiego), zaoszczędzi na ww. odcinku nawet 45 tys. zł rocznie.

TW

1 KOMENTARZ

  1. ” Wykonawca prac, firma Skanska, zwróciła się w listopadzie ubiegłego roku do gminy z propozycją zastąpienia przewidzianych w projekcie opraw sodowych” – kto zatwierdził ten projekt. Oszczędzamy energię a sodówki to już przeszłość, świecą u nas ok 40 lat i wystarczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię