Gmina zbuduje targowisko. Gdzie? To tajne przez poufne

2

LESZNOWOLA Niedawno Samorząd Mazowsza przyznał gminie Lesznowola niemal 1 mln zł dotacji na budowę targowiska. Teraz gmina musi dołożyć drugie tyle, aby móc do połowy 2023 roku zrealizować inwestycję. Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydują o zarezerwowaniu brakujących środków i zapisaniu ich w Wieloletniej Prognozie Finansowej


Targowisko, które ma powstać na terenie gminy, otacza mgła tajemnicy. Wiadomo, że wniosek o dotację na budowę placu targowego został złożony jeszcze w ubiegłym roku. Decyzję tę poprzedziły konsultacje z radnymi. Z naszych informacji wynika, że wielką orędowniczką budowy targowiska, która od początku kadencji o nie zabiegała, jest radna Małgorzata Bobrowska.
Kiedy Samorząd Mazowsza podał informację o przyznaniu gminie dotacji, pojawiło się pytanie, w którym miejscu ma powstać targowisko. Niestety, mimo że lokalizacja targu została wskazana we wniosku, informacja ta jest ściśle tajna.
– Na pewno powstanie na gruntach gminnych, ale jeszcze nie wiadomo gdzie – mówi Agnieszka Adamus z wydziału promocji. – Decyzję w tej sprawie podejmą radni.
Mimo że urząd nie chce ujawnić treści wniosku skierowanego do Samorządu Mazowsza udało się nam ustalić, że w tej chwili pod uwagę brane są dwie ewentualności. Najbardziej prawdopodobnym miejscem, na którym mógłby powstać targ, są błonia przed urzędem gminy. Alternatywą może być teren również leżący w Lesznowoli, ale znajdujący się bliżej granicy z Magdalenką.

CZYTAJ TAKŻE:  Jutro przerwa w dostawie wody

TW

2 KOMENTARZE

  1. Gorszych lokalizacji się nie dało znaleźć! Chodzi o to by utopić kasę w jakimś słomianym misiu. NIkt się wtedy nie zapyta dlaczego wybrano miejsce z fatalnym dojazdem i odległe od gęściej zaludnionych terenów.
    Handlarze nie przyjadą, kupujący nie przyjdą a pieniądze będą wydane.

  2. A Misiu obżerając się miodkiem, usłyszał, że targowisko ma być na ul. Sadowej w Nowej Iwicznej, przy Krzywej Iwicznej. Ale Misiu jest głupiutki i idzie dalej jeść miodek 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię