Gmina zrobi korektę na Dworcowej

5

PIASECZNO W ostatnich tygodniach obfite opady deszczu w całym kraju spowodowały liczne podtopienia. Nie inaczej było w przypadku ulicy Dworcowej, przy której woda zalała nie tylko drogę, ale i wdarła się do jednego z garaży pobliskiej Wspólnoty Mieszkaniowej Arkadia

Na początku lipca kilkunastominutowe opady dwukrotnie zamieniły odcinek Dworcowej przy moście nad „Perełką” niemalże w rwącą rzekę. Nie mająca gdzie spłynąć woda wdarła się na pobliskie osiedle i zalała najniżej położony garaż. Mieszkańcy w popłochu rzucili się do – jak najszybszego – wyprowadzania swoich aut. Po chwili na miejscu zjawiła się wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak i strażacy z OSP Piaseczno, którzy wypompowali deszczówkę z garażu prosto do „Perełki“.

I choć sytuacja wydawała się opanowana, to już następnego dnia mieszkańców osiedla czekała przykra „powtórka z rozrywki”. W Piasecznie znów spadł deszcz i po raz kolejny woda wdarła się do garażu. Tym razem podtopienie było już jednak znacznie łagodniejsze niż wcześniej. Strażacy zostawili bowiem na miejscu worki z piaskiem, które mieszkańcy ułożyli wzdłuż bramy wjazdowej do Arkadii. Władze gminy obiecały jednak bliżej przyjrzeć się sytuacji – tym bardziej, że stosunkowo niedawno zakończyła się, trwająca ponad rok, przebudowa ulicy Dworcowej.
W poniedziałek newralgiczny obszar wizytował wiceburmistrz Robert Widz.
– Planujemy wykonać korektę rzędnej wjazdu na teren Wspólnoty Arkadia – mówi wiceburmistrz. – Czekamy na wyceny firmy, która sprawuje gwarancję na tym odcinku drogi. Nie traktujemy tego jako błąd w realizacji inwestycji. Prace zostaną wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

5 KOMENTARZE

 1. Jak to nie traktujecie tego jako błąd w realizacji inwestycji? Rozumiem, że wykonawca zrobił wszystko tak jak kazała gmina? Ale w takim razie który z urzędasów na czele z wiceburmistrzem Widzem poniesie odpowiedzialność za zmarnowanie naszych wspólnych gminnych pieniędzy? Bo sytuacja która się wydarzyła wprost pokazuje, że ktoś jednak błąd popełnił. A może pan Widz pokryje korektę z własnych, prywatnych pieniędzy?

 2. To po tej korekcie kogo zaleje.Proszę obejrzeć teren z Perełką na starych zdjęciach.Co człowiek może stworzyć na swoją zgubę.

 3. „Planujemy wykonać korektę rzędnej wjazdu na teren Wspólnoty Arkadia – mówi wiceburmistrz”
  ===========================
  Znaczy, że garaży może i nie będzie zatapiać, ale za to mostek i drogę nad nim tym bardziej.
  Zamiast stosować półśrodki, które nie zlikwidują problemu, należy obwałować Perełkę wysokimi wałami.
  Droga nad Perełką powinna zostać puszczona wiaduktem nad tymi wałami. Można postawić tam coś w rodzaju małego Golden Gate. Wraz z pobliską zabytkową mleczarnią będą stanowiły zespół piaseczyńskich atrakcji turystycznych.
  Tradycja i nowoczesność. Piaseczno – Paryż Wschodu!
  Na stanowisku wiceburmistrza Piaseczna bycie widzem nie wystarczy. Trzeba mieć jeszcze wizję! 😉

 4. Gmina pozwoliła deweloperom takim jak Multi-Heck i innym na realizację dziwacznych projektów. Garaż -2, dalej osiedle w niecce zalewowej Perełki. etc. Przyrody nie da się oszukać.

 5. Wykonawca ucieszony i zarobiony… Pan Widz załatwił kolejną robotę… Coraz bardziej podejrzane te wszystkie pseudo remonty… Pas startowy na Towarowej też będą robić 10 razy… I tak się kręci… Zdecydowanie Pan Widz powinien dostać posadę w spółce drogowej! 😀 😀 😀

  Pani Wiceburmistrz jak rozumiem wespół ze strażakami wypompowywała tą wodę? 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię