Gminie przybędzie kolejny „honorowy obywatel”. Trwa renowacja jego pomnika

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Na następnej sesji radni mają podjąć uchwałę o nadaniu pedagogowi Piotrowi Szczurowskiemu honorowego obywatelstwa. Obecnie trwa renowacja jego pomnika, znajdującego się na cmentarzu w Słomczynie


W ubiegłym roku stowarzyszenie „Człowiek Przyjacielem Człowieka” prowadziło zbiórkę na renowację nagrobka Piotra Szczurowskiego – byłego dyrektora Technikum i Zasadniczej Szkoły Przemysłu Papierniczego, który zmarł w 1975 roku. Niestety od czasu pogrzebu, jego nagrobek bardzo się zniszczył. Piotr Szczur–Szczurowski i jego żona nie mieli dzieci, które mogłyby zadbać o pomnik.
– Dlatego pomyślałem, że powinno powstać stowarzyszenie, które zajmie się renowacją jego miejsca pochówku – wyjaśniał w ubiegłym roku na naszych łamach Ignacy Gołębiowski, miejski radny i inicjator akcji. Koniec końców udało się uzbierać 13 tys. zł. W tej chwili powstaje nowy pomnik. Pojawi się na nim m.in. godło oraz księga z cytatami z wierszy Adama Asnyka. Poświęcenie pomnika ma odbyć się 16 maja. Wcześniej, bo już 1 kwietnia, radni mają podjąć uchwałę o nadaniu Piotrowi Szczurowi-Szczurowskiemu honorowego obywatelstwa gminy Konstancin-Jeziorna.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię