Gminna bez odszkodowań

0

LESZNOWOLA Na początku ubiegłego roku zakończyła się przebudowa ulicy Gminnej, łączącej szkołę im. Noblistów Polskich w Lesznowoli z urzędem gminy. Wielu mieszkańców sąsiadujących z drogą musiało oddać pod nią część swoich nieruchomości. 25 postępowań odszkodowawczych nie zostało jeszcze zakończonych


Część z osób, które nie otrzymały jeszcze odszkodowania, nie kryje swego oburzenia.
Zajęli na mocy specustawy cudzą własność, a poprzednim właścicielom nie wypłacili pieniędzy. To jest granda, bo droga została oddana do użytku 1,5 roku temu! – uważa pan Paweł. Z naszych informacji wynika, że w niektórych sytuacjach są problemy z oszacowaniem wartości nieruchomości. Jedna z osób, które nie otrzymały jeszcze pieniędzy, poinformowała w internecie, że w lutym 2020 roku dostała od gminy pismo świadczące o tym, że urząd odwołał się od wyceny starosty. Na początku stycznia tego roku wojewoda uchylił zaskarżoną przez gminę decyzję i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W czerwcu właścicielka dowiedziała się o powołaniu nowego rzeczoznawcy.
– Sporządzono nowy operat, w którym kwota wyceny została obniżona o blisko 40 tys. zł – nie kryje swego oburzenia kobieta. – Nie wiem już sama czy się śmiać czy płakać z tego wszystkiego. To jest po prostu skandal.
Organem prowadzącym postępowania w sprawie ustalenia wysokości odszkodowania za grunty pod budowę ul. Gminnej w Lesznowoli jest Starosta Piaseczyński – informuje Agnieszka Adamus, kierowniczka gminnego wydziału promocji. – Gmina Lesznowola na bieżąco wypłaca odszkodowania na wskazany przez właścicieli rachunek bankowy, niezwłocznie po otrzymaniu od Starosty Piaseczyńskiego ostatecznej decyzji o ustaleniu odszkodowania. W sprawie odszkodowań toczyły się 53 postępowania. 28 z nich zakończyło się wypłatą pieniędzy.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię