Gminna coraz bliżej. W przyszłym tygodniu poznamy wykonawcę?

0

LESZNOWOLA Do najbliższej środy będą przyjmowane oferty w przetargu na kompleksową przebudowę ulicy Gminnej w Lesznowoli. – Termin ten został wydłużony ponieważ pojawiło się wiele zapytań zainteresowanych firm – wyjaśnia radny Marcin Kania, który od początku pilotuje tę inwestycję


Na skrzyżowaniu ulic Gminnej i Szkolnej powstanie rondo

Przebudowa Gminnej może kosztować nawet 8 mln zł, mimo że zarezerwowano na nią niewiele ponad 4 mln zł.
– Liczymy na około 40-procentowe dofinansowanie inwestycji przez marszałka województwa mazowieckiego – informowała nas w marcu Elżbieta Obłuska, gminna skarbnik, kiedy to gmina uzyskała pozwolenie na budowę ciągu.
W ramach inwestycji na Gminnej zostanie wykonana nowa nawierzchnia (jezdnia ma mieć szerokość 6-7 m), kanalizacja deszczowa i ścieżka pieszo-rowerowa po północnej stronie drogi. Na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną ma powstać nowe rondo. Zostaną zbudowane także dodatkowe miejsca parkingowe. W ramach inwestycji wykonana zostanie również przebudowa sieci telekomunikacyjnej oraz oświetlenia ulicznego. Gmina chce, aby remont ciągu zakończył się najpóźniej w styczniu 2020 roku, jednak wiele wskazuje, że potrwa o wiele krócej. 11 lipca ma nastąpić otwarcie ofert przetargowych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię