Gminna jeszcze w tym roku?

1

LESZNOWOLA Gmina uzyskała wreszcie pozwolenie na budowę ulicy Gminnej w Lesznowoli, przebiegającej od ul. Szkolnej do Słonecznej. Inwestycja może zostać zrealizowana jeszcze w tym roku i kosztować około 8 mln zł


Na skrzyżowaniu ul. Gminnej ze Szkolną ma powstać nowe rondo

Przeciwko budowie drogi protestowało kilku mieszkańców, którzy nie chcieli, aby prace objęły teren ich nieruchomości. Sprawa oparła się o wojewodę, który ocenił zarzuty skarżących jako bezzasadne i niesłuszne. Od decyzji wojewody strony mogły odwołać się jeszcze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale tego nie zrobiły.
– Dzięki temu będzie można ogłosić przetarg na budowę drogi jeszcze w pierwszym półroczu tego roku – mówi radny Marcin Kania. Z naszych informacji wynika, że gmina jest na etapie przygotowywania postępowania przetargowego. W Wieloletniej Prognozie Finansowej inwestycję zaplanowano na 3 lata, rezerwując na nią łącznie 4,2 mln zł. Jednak równie dobrze budowa może zakończyć się jeszcze w tym roku. Będzie też na pewno droższa.
– Liczymy na około 40-procentowe dofinansowanie inwestycji przez marszałka województwa mazowieckiego – mówi Elżbieta Obłuska, gminna skarbnik. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia, kanalizacja deszczowa, ścieżka pieszo-rowerowa i oświetlenie uliczne. Na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną ma powstać nowe rondo. Powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię