Gminne przedszkola zapraszają. Rekrutacja ruszy w lutym

0
foto archiwum Biblioteki Publicznej w Piasecznie

PIASECZNO Rekrutacja do gminnych przedszkoli rozpocznie się już w lutym. Aby ułatwić rodzicom wybór placówki, przedszkola zapraszają w styczniu i lutym na dni otwarte. Na stronie internetowej gminy można też poznać ofertę 11 gminnych przedszkoli.

 

Co roku w pierwszym kwartale odbywa się elektroniczna rekrutacja do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Gminę Piaseczno i niektórych przedszkoli publicznych prowadzonych przez inne podmioty. Do końca stycznia na stronach gminy, Centrum Usług Wspólnych, przedszkoli i szkół gminnych umieszczony zostanie szczegółowy harmonogram, wytyczne i wskazówki dotyczące rekrutacji.

– Doskonale wiemy, jak ważny jest wybór przedszkola. Aby pomóc rodzicom w tej decyzji, przygotowaliśmy ofertę publicznych przedszkoli prowadzonych na terenie gminy Piaseczno. Przedszkola zapraszają też rodziców na dni otwarte – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz.

Każda z gminnych placówek oświatowych, dedykowanych edukacji dzieci od 3 roku życia posiada bardzo dobrą, nowocześnie wyposażoną bazę lokalową. Przedszkola znajdujące się poza centrum miasta dysponują dużymi ogrodami, umożliwiając dzieciom bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu. Dziećmi opiekuje się wysoko wykwalifikowana, kreatywna i empatyczna kadra pedagogiczna, która nie tylko realizuje podstawę programową czy autorskie programy edukacyjne, lecz również z dużą uważnością dba o najważniejsze wartości człowieka – szacunek, uznanie i rozwój przedszkolaków. 

– Bardzo ważnym aspektem jest dla nas także codzienna współpraca z rodzicami. Z dużą starannością nauczyciele kształtują też umiejętności edukacyjne naszych przedszkolaków, wpajają dobre nawyki zdrowotne, w tym żywieniowe – podkreśla wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – W każdym przedszkolu posiłki przygotowywane są na miejscu, z uwzględnieniem wytycznych dotyczących żywienia najmłodszych i w taki sposób, aby sprzyjały zdrowiu dziecka w późniejszym etapie jego życia. 

Ceny posiłków kształtują się w przedziale 13–16 zł dziennie. Rodzice mają możliwość odwoływania posiłków w przypadku, gdy danego dnia dziecka nie będzie w placówce. Przygotowywane są również posiłki dla przedszkolaków wymagających specjalnych diet.

Wysokość opłat za pobyt dziecka w placówce określona jest uchwałą nr 1390/LXXII/2023 Rady Miejskiej w Piasecznie i zależy od czasu spędzonego faktycznie w przedszkolu. W bieżącym roku szkolnym jest to stawka w wysokości 1,30 zł za każdą rozpoczętą godzinę powyżej 5h bezpłatnych (wyjątkiem są dzieci sześcioletnie, dla których czas pobytu w przedszkolu jest całkowicie bezpłatny).

Gminne przedszkola działają również w wakacje – pełnią dwutygodniowe dyżury według określonego wcześniej harmonogramu. Trwa jego ustalanie z rodzicami. Szczegółowy harmonogram pracy przedszkoli w wakacje 2024 r. zostanie opublikowany w lutym.

Informacje o poszczególnych placówkach znajdują się na portalu oswata.piaseczno.eu. oraz na stronie gminy: www.piaseczno.eu.

Na stronie internetowej gminy (https://piaseczno.eu/prezentacja-oferty-gminnych-przedszkoli-publicznych/) można się zapoznać z wizytówkami 11 przedszkoli prowadzonych przez Gminę Piaseczno. Aby ułatwić rodzicom wybór placówki, gminne przedszkola w styczniu i lutym 2024 r. zapraszają na dni otwarte, które umożliwią rodzicom osobiste poznanie oferty, kadry i budynku przedszkola i ułatwią podjęcie decyzji. W części placówek spotkania już się odbyły, w pozostałych planowane są w następujących terminach:

  • Przedszkole nr 1 w Piasecznie – 2 lutego 2024 r. w godz. 16.00–17.30;
  • Przedszkole nr 3 w Piasecznie – 5 lutego 2024 r. w godz. 17.00–19.00 oraz 12 lutego 2024 r. w godz. 17.00–19.00;
  • Przedszkole nr 4 w Piasecznie – 12 lutego 2024 r. w godz. 16.30–18.30;
  • Przedszkole nr 7 w Zalesiu Górnym – 13 lutego 2024 r. w godz. 15.00–17.00;
  • Przedszkole nr 8 w Piasecznie – 15 lutego 2024 r. w godz. 11.00–15.00;
  • Przedszkole nr 9 w Piasecznie – 14 lutego 2024 r. w godz. 14.30–16.30;
  • Przedszkole nr 10 w Piasecznie – 5 lutego 2024 r. w godz. 10.00–12.00 i 16.00–18.00;
  • Przedszkole nr 11 „Nefrytowy Zakątek” w Piasecznie – 8 lutego 2024 r. w godz. 15.00–17.00 (tylko dla trzylatków).

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię