Gminy myślą o seniorach

4

PIASECZNO/LESZNOWOLA Gmina Piaseczno oferuje seniorom bezpłatny, wakacyjny kurs komputerowy. Z kolei w Lesznowoli ma zostać przyjęty program „Złota rączka dla seniorów 65+”, w ramach którego starsze osoby będą mogły liczyć na bezpłatne, darmowe naprawy


Kurs komputerowy w gminie Piaseczno będzie dofinansowywany ze środków unijnych.
– Chcemy, aby nasi seniorzy swobodnie się czuli używając komputerów i internetu – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Z kolei koordynator do spraw senioralnych Krzysztof Kasprzycki zwraca uwagę na potrzebę obsługi przez seniorów portali społecznościowych, poprzez które często komunikują się z najbliższymi. – Do tego dochodzą portale rządowe i bankowość elektroniczna – dodaje. Wakacyjny kurs komputerowy przeznaczony jest wprawdzie dla mieszkańców między 25. a 70. rokiem życia, jednak gmina szczególnie namawia na niego osoby starsze. Każda z grup będzie liczyła 10 osób. Zajęcia potrwają trzy miesiące i obejmą aż 104 godziny lekcyjne. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu: 517 01 44 80.
Nieco innego typu usługi dla seniorów proponuje gmina Lesznowola. Na najbliższej sesji ma zostać podjęta uchwała wprowadzająca w życie program „Złota rączka dla seniorów 65+”. Będzie on realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i polega na tym, że seniorzy, którzy skończyli 65 lat będą mogli korzystać z darmowych usług naprawczych. Usługi te obejmują m.in. bezpłatną regulację drzwi i okien, wymianę uszczelek w kranie, odpowietrzanie kaloryferów, udrażnianie odpływów czy montaż karniszów. Każdą naprawę musi zatwierdzić wcześniej pracownik techniczny GOPS-u. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem (22) 757 92 32.

TW

4 KOMENTARZE

 1. …montaż KARNISZY… smażenie dorszuf:) I pytanie: czy te usługi są darmowe ponieważ fachowcy robią to z dobrego serca, czy są opłacane z naszych podatków? Jakie są kryteria „zatwierdzania”?

 2. „Gmina Piaseczno oferuje seniorom bezpłatny, wakacyjny kurs komputerowy (…) będzie dofinansowywany ze środków unijnych (…) Zajęcia potrwają trzy miesiące i obejmą aż 104 godziny lekcyjne”
  ================================
  Gratuluję beneficjentowi tego projektu, czyli organizatorowi (wykonawcy) tego kursu! 🙂

  Żeby nauczyć człowieka poniżej 70-ki obsługi komputera oraz poruszania się w internecie, portali społecznościowych i bankowości elektronicznej, to tak na moje wyczucie potrzeba maksimum 50 godzin lekcyjnych, a wystarczyłoby pewnie ze 30, wliczając w to niezbędne powtórzenia i „pracę indywidualną” z tymi, którzy słabiej przyswajają.

  Przez 104 godziny to i szympansa dałoby się tego nauczyć, a przecież najwyraźniej chodzi o ludzi, bo szympansy nie są mieszkańcami gminy Piaseczno. Ja przynajmniej takiego mieszkańca nie spotkałem, chociaż żyję już dość długo.

  Żyjąc długo wiem też, że organizatorzy (wykonawcy) różnych kursów, szkoleń etc., finansowanych ze środków unijnych są największymi ich beneficjentami. Wejście w ten biznes to żyła złota i okazja do wypasionych zarobków także dla różnych podwykonawców, rzekomych specjalistów od różnych nikomu niepotrzebnych cudactw, które wpisuje się do programów takich kursów i szkoleń. W programach takich „szkoleń komputerowych” potrafią się znaleźć np. wykłady o kolorach strojów w biznesie, sposobie witania się z Japończykami itp., nie mówiąc już o programowaniu.

  No właśnie, czy ten piaseczyński kurs nie zawiera czasem niepotrzebnych przeciętnemu (a nawet dość zaawansowanemu) użytkownikowi komputera elementów programowania? Coś mi się wydaje, że pewnie tak, bo inaczej co by ci ludzie mieli robić przez 104 godziny?

 3. Gmina Pno wogole nie myśli o SENIORACH, ważniejsze pierdy. W dniu dzisiejszym patologia typu pkps mops nie spełnia żadnych potrzeb POTRZEBUJACYCH SENIOROW. Proszę choćby sprawdzić „nowa” „szefowa” pkps Pno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię