Gminy odwołują imprezy masowe, wydarzenia sportowe i kulturalne. Zamknięty będzie także basen

2

POWIAT Po decyzji rządu o zamknięciu szkół, pałeczkę w walce z koronawirusem przejęły gminy, podejmując decyzję o odwołaniu niemal wszystkich wydarzeń na swoim terenie


Dziś po południu burmistrz Piaseczna podjął decyzję o odwołaniu wydarzeń oraz zajęć sportowych i kulturalnych we wszystkich gminnych instytucjach kultury oraz sportu. Zamknięte będą – na razie do 25 marca – Centrum Kultury i jego filie, Biblioteka Publiczna wraz z filiami oraz obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym basen.
– Apelujemy o nieprzemieszczanie się bez wyraźnej potrzeby, unikanie zgromadzeń oraz miejsc publicznych – radzi burmistrz Daniel Putkiewicz. – Odradzamy też organizowanie rodzinnych wyjazdów wypoczynkowych. Prosimy o ograniczenie wizyt w urzędzie gminy.

Wszystkie wydarzenia odwołał również Konstanciński Dom Kultury w Konstancinie-Jeziornie. W placówkach KDK nie będą odbywały się żadne zajęcia, warsztaty, spotkania, koncerty czy spektakle. Burmistrz Kazimierz Jańczuk wydał trzy zarządzenia, które mają zostać opublikowane jutro rano na stronie internetowej gminy. Rekomenduje w nich, aby ograniczyć spotkania w większym gronie osób, zawiesza zajęcia dodatkowe w szkołach realizowane przez prywatne podmioty, zawiesza działalność świetlic środowiskowych i wprowadza istotne zmiany w funkcjonowaniu urzędu (dyrektywy dotyczą zarówno urzędników, jak i petentów).

CZYTAJ TAKŻE:  W Biedronce testy na Covid-19?

W gminie Lesznowola, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik zawiesiła do odwołania wszelkie imprezy, spotkania i organizowane przez gminę i jej jednostki organizacyjne (GOK, Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i GOPS) wydarzenia.
– Mimo że wydarzenia organizowane na terenie naszej gminy nie mają charakteru imprez masowych, decyzja ta została podjęta w trosce o państwa zdrowie i bezpieczeństwo – argumentuje Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – W zaistniałej sytuacji proszę rozważyć możliwość zdalnego załatwiania spraw, ograniczając wizyty w miejscach użyteczności publicznej.

Podobne decyzje podjęły także władze Góry Kalwarii. Ośrodek Kultury odwołał wszystkie biletowane imprezy. 19 kwietnia miał odbyć się koncert symfoniczny inaugurujący obchody 350-lecia miasta.
– Nie odbędzie się, ale być może uda się nam przełożyć go na jesień – informuje Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Odwołaliśmy także zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku i turniej siatkówki, który miał się odbyć w najbliższy weekend. Nie wiadomo czy odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Szczerze mówiąc są na to małe szanse.

TW

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię