Gminy odwołują kolejne imprezy plenerowe i wydarzenia

0

POWIAT Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane do wakacji wydarzenia kulturalne, imprezy i koncerty albo w ogóle nie odbędą się, albo zostaną przełożone na jesień


Nie wiadomo czy odbędzie się koncert zespołu Golec uOrkiestra planowany na początku czerwca w Górze Kalwarii

Wiosną w każdej gminie ruszają imprezy plenerowe, które – z wyłączeniem wakacji – trwają do późnej jesieni. Ten rok jest jednak wyjątkowy. Na razie mieszkańcy mogli odczuć brak kiermaszów wielkanocnych, a w Górze Kalwarii nie odbyło się doroczne Misterium Męki Pańskiej. Niestety, jest to dopiero początek rozczarowań. W Lesznowoli już teraz odwołano wszystkie imprezy zaplanowane do końca kwietnia. Jednak te majowe i czerwcowe, włącznie ze Świętem Gminy Lesznowola, też się prawdopodobnie nie odbędą. Podobna sytuacja jest w Piasecznie. Na razie żadne imprezy nie są tam planowane. Centrum Kultury informuje, że dla części wydarzeń, które miały odbyć się do czerwca, szukane są nowe terminy. Doroczną przyciągającą tłumy imprezą, organizowaną w centrum miasta przez stowarzyszenie Dobra Wola, jest Wolpreza. W tym roku miała odbyć się 30 maja. Jako gwiazdę zakontraktowano zespół Savage. – Chcemy przełożyć ten koncert na przyszły rok – informuje Jacek Zalewski, prezes stowarzyszenia. – Podobnie zrobiliśmy z sadzeniem lasu w gminie Lesznowola. Jako że lasu nie da się posadzić jesienią, zrobimy to dopiero w 2021 roku.
W Konstancinie-Jeziornie wszystkie imprezy planowane na maj i czerwiec również zostały odwołane. Oznacza to, że nie odbędą się tak wyczekiwane przez mieszkańców Flis Festiwal czy otwarcie Letniego Sezonu Muzycznego, na którym gościem specjalnym miał być zespół Sorry Boys. Nie będzie także Dnia Strażaka z uroczystą paradą, Dnia Dziecka w Parku Zdrojowym czy wreszcie Dni Konstancina.
– Nasi mieszkańcy mogą natomiast korzystać z zajęć odbywających się online. Naprawdę jest w czym wybierać – zachęca Tomasz Nowicki z Konstancińskiego Domu Kultury.
Podobna sytuacja jest w Górze Kalwarii. W kwietniu i maju wszystkie wydarzenia zostały już odwołane. Z grafika wypadło m.in. Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego planowane na 26 kwietnia, Dzień Strażaka, piknik na rynku czy wreszcie Wielki Turniej Rycerski w Czersku, który miał odbyć się pod koniec maja. Wypada również Dzień Dziecka i Zielone Świątki. Nie wiadomo póki co w jakiej formule odbędą się planowane na 6 i 7 czerwca Dni Góry Kalwarii (w tym roku obchodzone są 350. urodziny miasta). Zaplanowane wcześniej bicie „dęciakowego” rekordu świata prawdopodobnie nie odbędzie się. Nie wiadomo jeszcze, co z koncertem zespołu Golec uOrkiestra, na razie jeszcze nie wypadł z grafika. Trwają rozmowy.
– Dni Góry Kalwarii będziemy chcieli przełożyć na wrzesień i połączyć je z odbywającym się wówczas Świętem Cydru – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza. – Na weekend 12 i 13 września zaplanowaliśmy już koncerty Kapeli ze Wsi Warszawa oraz Brathanków.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Przerwa w dostawie wody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię