Gminy organizują pomoc w transporcie do punktów szczepień

0

POWIAT W związku z rozpoczęciem programy szczepień przeciwko Covid gminy organizują pomoc w dotarciu do punktów szczepień. Zostały uruchomione specjalne linie telefoniczne

Gmina Tarczyn

Gmina Tarczyn zapewnia transport dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień znajdującego się w Tarczyńskim Centrum Medycznym przy ul. Warszawskiej 42.
Transport taki jest przeznaczony dla osób:
– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
– mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).
Gmina Tarczyn organizuje również specjalną infolinię pod nr tel. 22 177 90 42 w godzinach 7:30-14:30. Infolinia poświęcona jest rejestracji osób i ustaleniu dokładnego terminu szczepienia oraz ewentualnego transportu.

Gmina Piaseczno

Gmina Piaseczno również zajęła się zorganizowaniem dowozu do punktów szczepień. Pomoc skierowana jest do

  • osób starszych, które nie są w stanie samodzielnie na szczepienie dojechać
  • osób niepełnosprawnych (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami)
CZYTAJ TAKŻE:  Rozmowy z katem w Piasecznie

Od piątku 15 stycznia uruchomione zostaną w tym celu nr telefonów czynne w dni robocze w godz. 8.00-16.00:

  • 694 778 120
  • 508 545 508
  • 503 685 926

Pod tymi numerami udzielane będą też ogólne, pozyskane ze stron rządowych informacje o programie szczepień. Pracownicy MGOPS obsługujący te infolinie nie dokonują rejestracji na szczepienia, nie udzielają informacji medycznych dot. szczepień. Kolejność szczepień wskazana jest w Narodowym Programie Szczepień.

 

Gmina Lesznowola 

W gminie Lesznowola również osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień, które:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez samorząd.

Infolinia

Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez Gminę Lesznowola mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-15.00 za pośrednictwem infolinii (22) 708 91 96.

Gmina zwraca się z prośbą, aby każdy Senior, który spełnia ww. kryteria oraz potrzebuje transportu do Punktu Szczepień zadzwonił na infolinię najpóźniej 3 dni przed planowanym szczepieniem.

CZYTAJ TAKŻE:  Narkotyki w parku miejskim

Gmina Konstancin-Jeziorna

W piątek (15 stycznia) Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna uruchomił gminną infolinię ds. szczepień przeciwko Covid-19. Pod numerem telefonu 22 484 23 36 zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy gminy (osoby starsze oraz niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami) będą mogli zgłaszać chęć skorzystania ze zorganizowanego przez gminę transportu do punktu szczepień. Infolinia czynna jest w dni robocze w godz. 8.00–15.00.

 

Gmina Góra Kalwaria

Dla wygody Pacjentów od 15 stycznia SPZOZ w Górze Kalwarii uruchomił własną infolinię 512-008-096 czynną w godzinach 9.00-13.00. Będzie ona służyła wyłącznie do rejestracji na szczepienie,

Osoby leżące i niepełnosprawne, które mają problemy z poruszaniem się, SPZOZ zaszczepi w miejscu zamieszkania

W wyjątkowych sytuacjach, kiedy senior nie będzie miał możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie, gmina zapewni mu dowóz. W takiej sytuacji należy dzwonić na infolinię: 506 297 258 przynajmniej dwa dni przed terminem szczepienia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię