Gnał prawie 200 km/h! Miał bardzo ważny powód?

3

LESZNOWOLA 5000 złotych mandatu i 15 punktów karnych – to efekt pośpiechu i lekceważenia obowiązujących ograniczeń prędkości. 24-latek gnał blisko 200 km/h! Funkcjonariuszom tłumaczył, że spieszy się bo… za pół godziny ma samolot.

Pomimo licznych apeli policjantów, jak również ciągłych przypomnień, że to nadmierna prędkość jest przyczyną większości wypadków drogowych, nadal nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Można mieć wrażenie, że niektórzy przy dobrych warunkach atmosferycznych zaczęli traktować drogę jak tor wyścigowy.

Przykładem takiego właśnie kierującego jest 24-latek, którego jazdę zarejestrował policyjny wideorejestrator. Mężczyzna siedzący za kierownicą audi, rozwinął prędkość sięgająca blisko 200 km/h. Mundurowi nie omieszkali zatrzymać go do kontroli drogowej, by ustalić co skłoniło go do takiego naruszenia przepisów. 24-latek tłumaczył, że jedzie szybko bo… za pół godziny ma samolot. Takie tłumaczenie nie przekonało jednak policjantów, tym bardziej, że w trakcie kontroli okazało się, że ta szybka jazda i pośpiech towarzyszą mężczyźnie nie tylko dziś! Przekroczenie prędkości było recydywą, a co za tym idzie mandat za naruszenie przepisów również musiał być dużo wyższy. Wyniósł w tym przypadku aż 5000 złotych. Na konto kierującego dopisane zostało również 15 punktów karnych.

 

Stare mądre przysłowie głosi, że „człowiek uczy się na własnych błędach”. Ten kierujący, jak widać, z poprzedniej kontroli drogowej nie nauczył się niestety niczego!

 

ŹRÓDŁO: KPP

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię