Google przerobił Wichrową na Ptasią. Mieszkańcy mają duży problem…

11

PIASECZNO – Ulica Wichrowa istnieje w Wólce Kozodawskiej od 23 lat – opowiada pan Wiesław, nasz czytelnik. – Od dwóch tygodni na googlemaps zamiast Wichrowej wyświetla się Ptasia. Przez ten „drobiazg” nasze życie kompletnie się zmieniło…


Jak wpiszę w google Wichrowa 1 w Wólce Kozodawskiej, czyli swój adres, wyskakuje mi Wichrowa, ale w Jankach – skarży się nasz czytelnik. – Po drugiej stronie Źródlanej jest kawałeczek ulicy Ptasiej. Wydaje się, że automat „pociągnął” Ptasią dalej, zamieniając na nią Wichrową.
Niby zmiana ta zaszła tylko w obrębie cyfrowej mapy i nie powinna mieć żadnego wpływu na życie mieszkańców (przy wjeździe w Wichrową nadal widnieje tabliczka z poprawną nazwą ulicy), jednak stało się zupełnie odwrotnie.
– Nie dojeżdżają do nas kurierzy, bo Wichrowa nie wyświetla im się w nawigacji – wylicza pan Wiesław. – Trudno też zamówić paczkę do naszego paczkomatu, bo takiego adresu nie ma w bazie. Trzeba wpisywać ręcznie… Ptasią. Pobliska restauracja zamówiła niedawno zakupy przez internet. Przesyłka nie dotarła, bo firma dowożąca zakupy nie była w stanie znaleźć ulicy Wichrowej. Podobnych przykładów jest więcej. Mógłbym mnożyć je w nieskończoność – wylicza nasz czytelnik.
Zdesperowani mieszkańcy zwrócili się o pomoc do gminy, ale tam też nie uzyskali wskazówki, jak rozwiązać niecodzienny problem.
Usłyszeliśmy, że google to prywatna firma i gmina nie ma ani nie może mieć wpływu na jej politykę – wyjaśnia pan Wiesław. – A tu przecież nie chodzi o politykę, tylko zwykłą pomyłkę…

TW

11 KOMENTARZE

 1. Zamiast się skarżyć do gazety może należałoby najpierw zgłosić błąd do Googla – mapy mają taka funkcjonalność. I sprawa byłaby pewnie już dawno załatwiona. Przez gazetę oprócz upublicznienia problemu nic się nie załatwi bo Hindusi nie czytają gazetek lokalnych.

 2. Każdy może zgłosić edycję miejsca/adresu – wystarczy założyć konto na Gmailu i zalogować się na stronie Google Maps.
  Zgłosiłem do Google edycję na prawidłowną nazwę – odcinek tej ulicy po zachodniej stronie ul. Źródlanej: Ptasia -> Wichrowa. Wkrótce powinni to zweryfikować.

 3. Proszę o poprawę zgłosić do portalu google maps-
  jest na stronie specjalnie przygotowany link do zgłaszania problemów
  🙂

 4. Czy nie szybciej było Panu zawiadomić o sprawie Google niż zawracać głowę Gminie, która nic ma do tego i żądnym atrakcji dziennikarzom???

 5. Są przypadki ludzi, którzy zgłaszali coś do Google i od kilku lat nie mogą się uprosić o zmiany, więc to nie musi być tak, że nikt nie zgłosił i idzie do gminy / gazety lokalnej.

  • a jak jest w tym przypadku? Trwa to od lat? Z artykułu wynika , że od dwóch tygodni! Może warto zatem podrążyć temat w Google i napisać oficjalne pismo do Google a nie tylko przesyłać elektroniczny formularz i liczyć , że nagłośnienie sprawy pomoże. Czasem warto zrobić wszystko u źródła.

 6. Proszę Państwa
  Sprawa zgłoszenia do Google była 100 razy przezemnie i sąsiadów niestety nikt z Google do tej pory nie może przywrócić prawidłowej nazwy.

 7. Poza tym nie można oficjalnie wysłać pisma zadzwonić zgłosić inaczej niż przez aplikację a na zgłoszenia w aplikacji nie reagują od 2 tygodni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię