Gorący finał Lotto Ekstraligi Badmintona

0

PIASECZNO W sobotę w klubie Lavo w Józefosławiu odbyły się finały polskiej Lotto Ekstraligi Badmintona. Drużynowym Mistrzem Polski kolejny, już 19 raz, został SKB Litpol-Malow Suwałki


fot. Katarzyna Plewczyńska/Fotostyk

W wielkim finale wzięły udział cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego: ABRM Warszawa, UKS Hubal Białystok, SKB Litpol-Malow Suwałki oraz UKS Unia Bieruń. Najpierw Litpol-Malow Suwałki w półfinale pokonał ustępującego mistrza UKS Hubala Białystok, a następnie w finale, po dramatycznym spotkaniu, wydarł zwycięstwo ABRM Warszawa. Brązowy medal wywalczyli zawodnicy z Białegostoku, a do LOTTO Ekstraligi po zwycięskim barażu z UKS Plesbadem Pszczyną awansowała ekipa Badminton School Gdynia.
Już oba starcia półfinałowe dostarczyły kibicom mnóstwo emocji. O ile w derbach Podlasia od początku wiadomo było, że rywalizacja będzie „na noże”, o tyle dość niespodziewanie stracha faworyzowanym graczom ABRM napędziła młodzież z Bierunia. W pewnym momencie nawet prowadzili z warszawianami 2-1, między innymi sensacyjnie pokonując w deblu kobiet świeżo upieczoną wicemistrzynię Europy Kirsty Gilmour. Później jednak stołeczni gracze opanowali sytuację. Drugi półfinał był powtórką ubiegłorocznego finału. Tylko tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Suwałk.
Przed meczami o złoto i brąz trudno było wytypować faworytów. W finale doszło do starcia wagi ciężkiej. ABRM dominował w grach badmintonistek, SKB odpowiadał zwycięstwami męskiej części składu. O wszystkim zatem miał zdecydować mikst. Naprzeciw siebie stanęły duety – Miłosz Bochat i Magdalena Świerczyńska kontra Danylo Bosniuk i Kamila Augustyn. Po zaciętym spotkaniu, obfitującym w nieoczekiwane zwroty akcji, ręce do góry w geście zwycięstwa podnieśli badmintoniści z Suwałk.

fot. Katarzyna Plewczyńska/Fotostyk

Finały LOTTO Ekstraligi cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców – momentami brakowało miejsca na trybunach, a żywiołowy doping jeszcze bardziej nakręcał rywalizację na kortach – mówi Paweł Wroniewicz, dyrektor Lotto Ekstraligi. – Kolejnymi wyzwaniami, które staną przed medalistami Lotto Ekstraligi są Klubowe Mistrzostwa Europy, które wystartują pod koniec czerwca w Białymstoku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię