Góral spełnił swoje marzenie

0

PIASECZNO Paweł Górski, artysta związany od wielu lat ze sceną piaseczyńskiego Domu Kultury, wydał niedawno swoją autorską płytę i zagrał pierwszy z koncertów promujących to wydawnictwo

Na debiutancki album popularnego „Górala” trzeba było czekać długo i rodził się on w bólach. Z początku kampania crowdfundingowa, mająca umożliwić powstanie płyty, nie spełniała oczekiwań artysty – do tego stopnia, że rozważał on nawet wycofanie się projektu. Na szczęście później było już tylko lepiej – Pawła Górskiego wsparło ostatecznie nie tylko szereg osób prywatnych, ale i gmina Piaseczno.
Płyta zatytułowana „Droga” dedykowana jest jego najbliższej rodzinie i gra na niej wielu lokalnych wykonawców – w mniejszym lub większym stopniu związanych teraz lub w przeszłości z miejscowym Domem Kultury. Nie sposób nie wspomnieć także o jej bardzo ładnym wydaniu, które zdobią przepiękne obrazy Adama Kołakowskiego (w trakcie koncertu odbyła się ich wystawa).
Już w pierwszym utworze Paweł Górski zdradza niejako swoje życiowe credo, mówiąc jednak nie o tym kim jest, ale o tym kim nie będzie – między innymi „ani maklerem, ani dealerem, ani raperem, ani kapeli disco leaderem”. „Jeśli mnie rozumiesz i kołyszę cię ten rytm, moje serce się raduje i dlatego warto żyć” – ten fragment tekstu piosenki „Kim nie będę” chyba najpełniej wyraża dlaczego ta płyta powinna była zostać wydana. Paweł Górski i jego twórczość ma bowiem wielu fanów, którzy tłumnie przyszli na koncert by posłuchać jego muzyki w szczególnym wydaniu.

O ile „Góral” równie przekonywająco wypada grając na gitarze i śpiewając solo, to jednak – przy udziale wielu świetnych muzyków – jego muzyka zyskuje zupełnie nowy wymiar. Tak też było w ostatnią środę w Domu Kultury, a do bogatego dźwięku dołączyła również efektowna oprawa świetlna. I choć niektóre z tekstów mają już swoje lata, to ich osobista i poetycka wymowa wcale się nie zestarzała. Przeciwnie – dziś może być odczytywana jeszcze w bardziej dojrzałym kontekście niż kiedyś.
W trakcie środowego koncertu wszystko zabrzmiało świetnie, a Paweł Górski jeszcze długo po występie rozdawał autografy. Uśmiech na jego twarzy zdawał się mówić wszystko – dla takich chwil warto żyć i z pewnością warto było tak długo czekać na realizację swoich muzycznych marzeń. Wszystkie bilety na dzisiejszy koncert artysty są już wyprzedane. Gorąco zachęcamy jednak do zakupu płyty „Droga”.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię