GÓRA KALWARIA Białorusin Ilya Slavenski w cuglach wygrał niedzielne jubileuszowe 25. Biegi Niepodległościowe. Wśród kobiet wyścigowi ton nadały siostry Marta i Monika Jusińskie – zdobywczyni pierwszego i trzeciego miejsca


Co ciekawe, 23-letnia Marta Jusińska z Ursynowa wygrała na głównym dystansie kalwaryjskich Biegów Niepodległościowych po raz trzeci z rzędu. Jednak tym razem miała z kim konkurować. Druga na metę przybiegła Aneta Shumik z Białorusi (obecnie mieszkająca w Puławach).

W kategorii mężczyzn, zwycięzca Ilya Slavenski, który – jak nam zdradził – chciałby pozostać na stałe w naszym kraju, obecnie w nim pracuje. Na podium stanęli jeszcze 2. Andrzej Wojtczak, 21-latek z Osuchowa oraz 3. Łukasz Więckowski z Warki (22 lata).

W biegu głównym na dystansie 5 km wystartował niemal komplet zawodników, czyli około 180 (wydano 200 numerów startowych). Lwią część stanowili amatorzy, a nawet debiutanci jeśli chodzi o biegi uliczne. Wszyscy podkreślali, że we znaki dał im się zbieg a następnie podbieg ulicą Lipkowską. Niektórzy musieli zwolnić do truchtu. Niemniej, na mecie stawił się komplet uczestników.

Przed kategorią open rozegrano biegi dla dzieci i młodzieży – o puchary walczyły zarówno kilkuletnie maluchy jak i nastolatki. Pogoda sprawiła, że wystartowało w tym roku ponad 400 uczniów przedszkoli i szkół. Zanim stanęli na linii starty, tradycyjnie złożyli wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Jak zapowiada Paweł Maciejewski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, w przyszłym roku lokalne Biegi Niepodległości staną się częścią akcji Bieg Stulecia. W 100 miastach Polski o tej samej porze wystartuje 100 biegów na 10 km z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Podczas wszystkich imprez uczestnicy otrzymają takie same koszulki i medale.

Imprezie patronował Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię