Goście z Turcji odwiedzili Piaseczno

0

PIASECZNO Kilka dni temu do Przystani Pod Klonami zawitali goście z Turcji. Zagrali koncert, poprowadzili też spotkanie połączone z warsztatami tworzenia sztuki Ebru – czyli sztuki malowania na wodzie


Sztuka Ebru została wynaleziona w VI wieku w Azji Środkowej. Dziś znajduje się na liście UNESCO. Samo spotkanie miało na celu integrację, ale też dialog kulturowy. Goście z Turcji opowiadali o swojej fascynacji Polską.
To dla nas ważne, aby szukać podobieństw, a nie różnic – podkreśla Denis Doğanay, wolontariuszka i koordynatorka wydarzeń z Instytutu „Dunaj”. – Staramy się tworzyć warunki umożliwiające dialog z innymi kulturami. Rozmowa to klucz do porozumienia. Właśnie tego potrzebuje dziś świat.
Przybyli na spotkanie mieszkańcy mieli sposobność nauczyć się kilku tureckich zwrotów. Wzięli także udział w konkursie, co dało im możliwość spróbowania oryginalnych tureckich słodyczy.
Druga część spotkania odbędzie się 8 maja. Tego dnia w Przystani Pod Klonami odbędą się warsztaty kulinarne, w ramach których Piasecznianie będą mieli szansę spróbować tureckiej kuchni.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię