Gosirki wygrywają w pucharze

0

PIŁKA NOŻNA KOBIET, PUCHAR POLSKI, KS GOSIRKI PIASECZNO – WARSZAWSKA AKADEMIA PIŁKARSKA 5:2 Choć w meczu padło tego dnia aż siedem goli, to gdyby zawodniczki obu klubów były bardziej skuteczne, spokojnie mogło ich być przynajmniej dwa razy tyle

Pierwsza, w 12. minucie, trafiła do siatki rywalek Julia Mordel, która precyzyjnie uderzyła piłkę po długim rogu. Następnie Gosirki zmarnowały przynajmniej kilka setek i… bramkę zdobyły rywalki. Po szybkiej kontrze w 23. minucie ładnym uderzeniem popisała się Maja Komorowska, ale jeszcze przed przerwą Gosirki wyszły na prowadzenie po dwóch golach autorstwa Oliwii Malesy i indywidualnym rajdzie Marianny Borkowskiej.
Tuż po zmianie stron skuteczność odzyskała z kolei kapitan Maja Rębiś, która po dynamicznej solowej akcji podwyższyła wynik na 4:1. Rywalki zdołały się odgryźć raz jeszcze. W 74. minucie bramkę zdobyła Weronika Szwarc, ale w doliczonym czasie gry Rębiś – znów indywidualnie – ustaliła wynik meczu na 5:2.
Wczoraj piaseczyńskie piłkarki wygrały mecz wyjazdowy, rozgramiając KS Teresin 9:0.