Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym – podsumowanie

0

PIASECZNO 1 kwietnia obył się 8 turniej Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Przedstawiamy podsumowanie zawodów.


W rozegranym 1 kwietnia 8 turnieju z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym udział wzięło prawie 100 uczestników. Zmierzyli się w 5 kategoriach – dzieci, juniorów, kobiet, mężczyzn oraz open (w tej kategorii wziąć mogli udział zawodowcy występujący na co dzień w rozgrywkach ligowych).

W turnieju dzieci po raz 3 wygrał Mateusz Burakowski, a w kategorii juniorów Adam Pląsek. W kategorii kobiet góruje Alicja Walasek, która wygrała wszystkie 4 turnieje. W sekcji mężczyzn 7 raz z rzędu zwyciężył Rafał Suszycki. Nowe twarze mogliśmy zobaczyć na podium kategorii open. W tym przypadku trzecie miejsce zajął Piotr Sudoł, drugie Miłosz Pączkiewicz, a zwyciężył drugoligowiec z Mińska Mazowieckiego – Jacek Szachnowski.

Główną atrakcją turnieju był pokazowy mecz pomiędzy Mistrzem Polski, Danielem Górakiem a wicemistrzem kraju, Markiem Badowskim. Pokaz obfitował w ciekawe zagrania oraz niemal cyrkowe sztuczki, które były nagradzane głośnymi brawami przez kibiców. Nie brakowało zdjęć, autografów ani możliwości gry z gwiazdami. Wylosowano również koszulki, książkę i vouchery do restauracji.

Drugi raz z rzędu odbył się także wykład z psychologiem sportu. Grupę docelową stanowili rodzice młodych zawodników. Tym razem dyskusja dotyczyła efektywnej komunikacji z dzieckiem uprawiającym sport.

Finałowy turniej TOP 12 już coraz bliżej. W pierwszą sobotę maja odbędzie się ostatnie spotkanie, w którym zawodnicy będą walczyć o awans do czołowej dwunastki. To ona 3 czerwca stanie do walki o zwycięstwo w klasyfiacji generalnej “Grand Prix” Piaseczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię