Grodziski policjant w cywilu złapał złodzieja w Piasecznie

4

PIASECZNO Grodziski dzielnicowy st. sierż. Kamil Winnicki w dniu wolnym od służby, ujął mężczyznę, który próbował ukraść rower na jednym z osiedli w Piasecznie. 36-latek usłyszał już zarzut karny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.Sierż. szt. Kamil Winnicki, na co dzień pełni służbę na stanowisku dzielnicowego w Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. W sobotę około północy, funkcjonariusz będący na dniu wolnym od służby, na jednym z osiedli na terenie Piaseczna, dostrzegł mężczyznę chodzącego obok klatek schodowych i rozglądajacego się na wszystkie strony. Zachowanie to było wyjątkowo podejrzane. Funkcjonariusz postanowił więc podejść bliże, by zobaczyć co ów mężczyzna planuje. Po krótkiej chwili dostrzegł, że ukląkł on przy stojaku rowerowym, a następnie wyciąga nożyce do cięcia metalu usiłując przeciąć zabezpieczenie pozostawionego tam roweru.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował, przerywając rabusiowi jego działania, a następnie wezwał na miejsce lokalny patrol policji. Sierż. szt. Kamil Winnicki przez cały czas czuwał nad tym, aby ujęty przez niego mężczyzna nigdzie się nie oddalił, a następnie oddał go w ręce umundurowanych policjantów, którzy pojawili się na miejscu.

36-latek usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży roweru marki Cube o wartości blisko 2000 złotych. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Źródło: KPP

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię