Groził młotkiem, ukradł pieniądze z kasetki

0

PIASECZNO W ostatni weekend funkcjonariusz będący po służbie rozpoznał i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego od początku grudnia. 37-latek był podejrzany o kradzież pieniędzy ze sklepu w Piasecznie. Podczas rozboju groził pracownicy niebezpiecznym narzędziem.

Na początku grudnia ubiegłego już roku w jednym ze sklepów w Piasecznie doszło do niebezpiecznego rozboju. Sprawca wykorzystał fakt, że w sklepie nie było innych klientów, podszedł do sklepowej lady, wyciągnął z kieszeni młotek i zagroził pracującej tu kobiecie jego użyciem. Wyrażając wobec niej groźby, wyciągnął ze sklepowej kasy kasetę z pieniędzmi i skradł z niej kilkaset złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie od tamtego czasu prowadzili intensywne działania operacyjne w tej sprawie. Ustalony został wizerunek sprawcy, z którym zapoznali się wszyscy funkcjonariusze podległych jednostek.

CZYTAJ TAKŻE:  Szalał na skuterze, teraz szuka go policja

Czujny policjant

Dzięki temu w miniony weekend, jeden z policjantów z wydziału kryminalnego z Piaseczna w czasie wolnym od służby zauważył nieopodal Konstancina-Jeziorny mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa.

O wsparcie poprosił jeszcze piaseczyńskich patrolowców. Jednak tuż przed ich przybyciem mężczyzna najprawdopodobniej zorientował się w sytuacji i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusz dokonał wówczas jego obezwładnienia i zatrzymania.

Osadzonemu grozi 12 lat

37-latek został osadzony w policyjnej celi. Dalsze czynności poprowadzili policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany przez nich materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu został skierowany do prokuratora. Sąd do wniosku się przychyli i na najbliższe trzy miesiące 37-latek trafił do jednego z aresztów śledczych. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

CZYTAJ TAKŻE:  Znaleziono zwłoki 55-latka

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz swoją zdecydowaną reakcją i wyczuciem.

KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię