Grzegorz Pruszczyk: Zastrzeżenia są nieprawdziwe i zmanipulowane

12

POWIAT/PIASECZNO Projekt uchwały w sprawie wezwania mnie do zrzeczenia się mandatu radnego, jak i jej uzasadnienie oparte są na nieprawdziwych i zmanipulowanych przesłankach – pisze w oświadczeniu Grzegorz Pruszczyk


Wczoraj napisaliśmy, że na czwartkową sesję radę powiatu klub radnych Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekt stanowiska, w którym wzywa starostę Ksawerego Guta do rezygnacji z zajmowanego stanowiska, i że w odpowiedzi grupa radnych Koalicji Obywatelskiej (KO) wniesie swoje stanowisko wzywające do rezygnacji z mandatu radnego Grzegorza Pruszczyka. Szczegóły znajdują się tu:

Grzegorz Pruszczyk odniósł się do treści uzasadnienia uchwały radnych KO. Oto treść jego oświadczenia, które przedstawi na czwartkowej sesji rady powiatu:

„W związku z przedłożeniem projektu uchwały podpisanej przez pięcioro radnych w sprawie wezwania mnie do zrzeczenia się mandatu radnego informuję, że przedłożona uchwała jak i uzasadniające uchwałę stanowisko oparte są na nieprawdziwych przesłankach.

W związku z wynikiem wyborów samorządowych przeprowadzonych dniu 21 października 2018 r. i uzyskaniem przeze mnie mandatu radnego powiatu poinformowałem swojego pracodawcę Panią Dorotę Pyszyńską – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii jak i nadzorującego z ramienia zarządu powiatu pomoc społeczną ówczesnego wicestarostę Pana Arkadiusza Strzyżewskiego o niemożności przeze mnie łączenia funkcji radnego z pracą na stanowisku zastępcy kierownika jednostki podległej powiatowi. Rozmowę z Panem Strzyżewskim odbyłem w dzień po wyborach (22 października), a z Panią Pyszyńską dzień później, informując ją o mojej rozmowie z Panem wicestarostą. Obydwoje przychylili się do pomysłu, aby moją wiedzę, kompetencje i dotychczasowe doświadczenie choć już nie stanowisku kierowniczym, ale dalej na stanowisku eksperckim wykorzystać dla realizacji zadań Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.

W dniu 24 października Pani Dorota Pyszyńska przy udziale Pani Klaudii Wojnarowskiej Dyrektora PCPR, przeprowadziła konsultacje z biurem prawnym obsługującym Starostwo Powiatowe reprezentowanym przez Panią mecenas Monikę Prajsnar w celu zgodnego pod względem formalno-prawnym przeszeregowania mnie ze stanowiska kierowniczego na stanowisko eksperckie.

W dniu 25 października (w dniu ogłoszenia oficjalnych wyników samorządowych 2018) Pani Pyszyńska poinformowała mnie o przychyleniu się do mojej prośby, jednocześnie informując: o powierzeniu mi z dniem 26 października br. stanowiska Głównego Specjalisty, zakresie moich nowych obowiązków, cofnięciu uprawnień przysługujących mi na wcześniejszym stanowisku kierowniczym i obniżeniu mojego dotychczasowego wynagrodzenia o 820 zł. brutto.

W moim osobistym odczuciu przedłożenie niniejszego projektu uchwały jest krokiem w kierunku realizacji szantażu i groźby, jaką usłyszałem w rozmowie z Panem Ksawerym Gutem w dniu 20 listopada br. Poświęcenie szczególnej uwagi mnie – jednemu z 29 radnych powiatowych – a zarazem osobie, która ma status pokrzywdzonego w postępowaniu prokuratorskim, budzi mój niepokój i przekonanie, że działania te mają na celu szykanowanie mnie w związku z powiadomieniem przeze mnie prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pana Ksawerego Guta.”

12 KOMENTARZE

  1. Pruszczyk sie kompromituje. Ustąp Pan wstydu oszczędź. Lubilem i głosowałem na tego Pana ale po tym co robi.tego błędu nie popełnie więcej. !

  2. Stoły, stołki, stołeczki tu 100 w dół, tam dieta radnego 1,5 tys na plus. Wszyscy tacy sami. przed wyborami święci a po wyborach do koryta.

  3. Panie Grzegorzu pogrąża się Pan- a Pana wiara nie zakazuje kłamać i siać zamęt.Kim Pan jest-ojciec dzieciom-tez będą kłamać ,może już mają dyktafony i nagrywają nauczycieli-żeby w razie czego -coś zyskać?
    KATOLIK PEŁNĄ GĘBĄ -NIE MA CO!!!!
    Tak się Pan zacietrzewił, to chyba w imię miłości bliżniego…
    Pełnych baterii życzę a ręki Panu już nie podam(a Pańskim dzieciom współczuję).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię