Gwiazdki PZPN dla naszych akademii. Złoty certyfikat dla MKS Piaseczno!

0

Kilka piłkarskich akademii z terenu powiatu piaseczyńskiego, w których szkoli się młodych zawodników, otrzymało gwiazdki w programie certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej

Program Certyfikacji jest innowacyjnym projektem, który ma za zadanie podnieść jakość szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całego kraju. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych, z których wszystkie wymagania formalno-prawne (związane, między innymi, z odpowiednio przygotowaną bazą treningowa czy liczbą trenerów z uprawnieniami UEFA) spełniło ostatecznie 694 podmiotów. Przyznano im certyfikaty, które będą obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.
Złoty certyfikat, a więc najwyższe możliwe wyróżnienie, otrzymała w powiecie piaseczyńskim jedynie akademia MKS Piaseczno.
Jesteśmy bardzo dumni, ale też świadomi odpowiedzialności jaka za tym idzie – mówi Jacek Krupnik, prezes MKS Piaseczno. – Nic nie jest dane raz na zawsze. Największym problemem w tej certyfikacji jest dostępność dla wszystkich grup stałych godzin treningowych i boisk (nie jesteśmy jedynym klubem korzystającym z obiektu). Do tego dochodzą jednolity sprzęt treningowy, który musimy kupić, trenerzy z najwyższymi uprawnieniami czy małe grupy treningowe. Trzeba spełnić wiele warunków by utrzymać się na Mazowszu klubów w tej małej grupie ze Złotą Gwiazdką. Wiele klubów próbowało im sprostać i niestety nie spełniło warunków.
Srebrne certyfikaty przyznano z kolei FC Lesznowola, Akademia Piłkarska Green i MUKS Kosa Konstancin, a brązowe otrzymały akademie Sparty Jazgarzew, UKS Iwiczna, Football Academy Piaseczno, Laura Chylice i MKS Korona.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię