Gwiazdy na gwiazdkę w Hugonówce

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W Święto Trzech Króli w Konstancińskim Domu Kultury zabrzmiały autorskie pastorałki w wykonaniu Ani Rusowicz i jej znakomitych gości. Tak z rockowo-góralskim przytupem Konstancin pożegnał święta i zainaugurował karnawał


Publiczność powitała Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury, która zapowiedziała artystów i złożyła wszystkim życzenia. Koncerty Noworoczne w Hugonówce to już wieloletnia tradycja. Jednak w tym roku było wyjątkowo, bo na scenie wystąpiła nie jedna gwiazda, a cała plejada. Wśród znakomitych artystów zaproszonych przez Anię Rusowicz byli m.in. Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy, Ania Brachaczek związana m.in. z grupą Pogodno, charyzmatyczni górale Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc z Future Folk oraz gość specjalny – Renata Przemyk. Wokalistka dołączyła do zespołu w trakcie trasy i spontanicznie postanowiła, że zaśpiewa z nimi także w Konstancinie-Jeziornie. Była więc gwiazdkowym prezentem dla publiczności zachwyconej i zaskoczonej jej występem.

W Hugonówce zabrzmiały autorskie pastorałki Ani Rusowicz z jej świątecznej płyty „RetroNarodzenie” wydanej w 2016 roku. Publiczność wysłuchała prawdziwych perełek pełnych bigbitowego klimatu lat 60. i 70. Koncert nawiązywał nie tylko do tradycji polskich zespołów poprzednich dekad, lecz także do góralskich zwyczajów oraz rock’n’rollowego klimatu. Było więc nie tylko nastrojowo, świątecznie, lecz także karnawałowo i tanecznie, a nawet…plażowo. Jedna z pastorałek, dość nieoczekiwanie, była bowiem inspirowana hawajskimi wyspami.

– Ten koncert jest dla nas wyjątkowy, bo to ostatni nasz występ w tym składzie – mówiła nie bez żalu Ania Rusowicz. – W Konstancinie kończymy naszą świąteczno-noworoczną trasę. Strasznie ciężko nam się rozstać – dodała.

Dlatego na długi bis muzycy zaproponowali konkurs „jaka to kolęda” i wspólne śpiewanie najpopularniejszych, polskich kolęd. Publiczność, która wypełniła salę Hugonówki do ostatniego miejsca, śpiewała i tańczyła wraz z artystami. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnych, noworocznych życzeń. Te z właściwym sobie poczuciem humoru, po góralsku, sypiąc na szczęście owsem, złożyli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc.

Tak Konstanciński Dom Kultury pożegnał tegoroczne święta i powitał noworoczny karnawał. Kolejny koncert w sobotę 16 lutego o godz. 18. Z okazji walentynek wystąpi obdarzona niezwykłym głosem Kasia Dereń. Podczas koncertu finalistki programu The Voice of Poland zabrzmią zarówno autorskie utwory, jak i covery znanych przebojów. Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK oraz na stronie konstancinskidomkultury.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię