Gwiezdne Wojny na zamku

0

GÓRA KALWARIA Już jutro 14 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na wspólne oglądanie spadających gwiazd. Noc Spadających Gwiazd do cykliczna impreza, która organizowana jest na Zamku w Czersku

Motywem przewodnim imprezy będą „Gwiezdne Wojny”. Na dziedzińcu zamku spotkać będzie można bohaterów Gwiezdnej Sagi w replikach proimperialnych kostiumów. Członkowie Polish Garrison, bo o nich tu mowa, prezentować będą ciekawostki o Star Wars, zagrają z nami w sabbaca czy gwiezdnowojennego pokera. Polish Garrison jest częścią międzynarodowej organizacji – Legion 501st, zrzeszającej niemal 14 tys. fanów Star Wars z ponad 60 krajów. Celem 501 Legionu jest szerzenie wiedzy o Star Wars poprzez uczestnictwo w imprezach im poświęconym i promowanie profesjonalnych kostiumów postaci związanych z Galaktycznym Imperium (głównie szturmowców i personelu militarnego, ale także łowców nagród czy Lordów Sith). Honorowym członkiem Legionu 501st jest m.in.: George Lucas.
Organizatorzy zachęcają do stworzenia własnych kostiumów – za najlepsze przebranie czekają nagrody: maski, recyklingowe pojazdy kosmiczne, miecze świetlne można wykonać podczas warsztatów animacyjno-edukacyjnych inspirowanych filmem Star Wars i na zajęciach modelarskich w ramach warsztatów letnich z Ośrodkiem Kultury.
Dziedziniec zamkowy zapełni się również stanowiskami edukacyjnymi, przy których będzie można skonstruować i wysłać w kosmos minirakietę, zbudować spektroskop czy wziąć udział w szalonych eksperymentach naukowych. Na najmłodszych zaś czekać będą galaktyczne animacje, kosmiczny make-up i malowanie plejad na gwiezdnej folii.
Start imprezy godz. 18.00, wstęp 20 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię