Hala sportowa znów zmieni się w rolkowisko

0

GÓRA KALWARIA Czy da się jeździć na rolkach w środku zimy? Okazuje się, że jak najbardziej – zwłaszcza gdy ma się do dyspozycji halę sportową. Z ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lodowisk wyszedł do mieszkańców Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kalwaria. Dziś kolejne spotkanie na rolkach

W pierwszej edycji „Zimowej jazdy na rolkach” wzięło w sumie udział około 150 osób. Od godziny 16 do 19 w hali sportowej przy ul. Białka można było zarówno swobodnie pojeździć, jak i poznać podstawy jazdy na rolkach. W arkana tej dyscypliny sportu wprowadzali doświadczeni instruktorzy ze Skating Academy – Łukasz Sibiński i Anastazja Swiatyna. Uczestnicy imprezy uczyli się, między innymi, poprawnego upadania i wstawania w miejscu, właściwej postawy czy stawiania pierwszych kroków na rolkach (tzw. tupania).

CZYTAJ TAKŻE:  Mieszkaniec Dobiesza pobije rekord świata?

Nowa propozycja imprezy wiązała się jednak również z pewnymi obawami. Niektórzy mieszkańcy gminy mieli obiekcje – czy rolki nie zniszczą nawierzchni hali?

– Nic takiego się nie stało – mówi Łukasz Sibiński. – Szkoły generalnie mają duże wątpliwości co do rolek, tymczasem prawda jest taka, że ich kółka nie rysują parkietu bardziej niż bieganie po nim w sportowych butach. Ewentualny problem mogą stanowić jedynie odstające od rolek plastikowe elementy mechaniczne, ale zwracaliśmy na to uwagę.

Kolejne spotkanie w ramach „Zimowej jazdy na rolkach” odbędzie się, wyjątkowo, już w najbliższą niedzielę 15 stycznia – od godziny 16 do 19 (zwyczajowo – jazdy odbywać się będą w soboty do 11 lutego). Wejściówki: bilet normalny 20 zł/h (bez instruktora) i 35 zł/h (z instruktorem), bilet ulgowy (dzieci i młodzież do 18 roku życia) 15 zł/h (bez instruktora) i 30 zł/h (z instruktorem). Organizatorzy proszą o tym by nie zapomnieć o kaskach i zdjąć hamulce z rolek. Na miejscu istnieje również możliwość wypożyczenia rolek.

CZYTAJ TAKŻE:  Mieszkaniec Dobiesza pobije rekord świata?

– Cieszymy się z tak dużego zainteresowania naszą imprezą – mówi Łukasz Sibiński. – Liczymy, że podczas kolejnych spotkań pojawi się jeszcze więcej osób. Serdecznie zapraszamy!

Jeśli macie ochotę przyjść, ale nie posiadacie rolek? To nie problem! Na miejscu będzie można skorzystać z wynajmu! Pamiętajcie o kaskach i zdjęciu hamulców z rolek!

Tyl./fot. OSiR Góra Kalwaria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię