Handlował książeczkami zdrowia z „badaniami”

0

PIASECZNO 21-latek oferował „in blanco”książeczki zdrowia, a w nich sfałszowane wpisy oraz zaświadczenia lekarskie do celów sanitarno- epidemiologicznych. Wpadł bo w internecie jego „ofertę” namierzył piaseczyński policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Na trop wpadł jeden z funkcjonariuszy piaseczyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Na jednym z portali internetowych zajmujących się pośrednictwem handlowym znalazł ofertę zakupu książeczki zdrowia z wpisami świadczącymi o dokonaniu stosownych badań lekarskich. Jednak dane pacjenta mógł już wypełnić…..kupujący!

Podjęte w tej sprawie działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania na terenie Piaseczna 21- letniego mieszkańca Warszawy.

Jak już ustalono młody mężczyzna procederem tym zajmował się od kilku miesięcy, a za pośrednictwem Internetu szukał chętnych do zakupu książeczek. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli dokumenty świadczące o wysyłaniu na adresy w całym kraju książeczek zdrowia ze sfałszowanymi wpisami lekarskimi oraz zaświadczeń lekarskich poświadczających przeprowadzenie badań do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Przestępstwo, którego dopuścił się młody mężczyzna zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

AB/KPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię