Harcerze celebrowali rocznicę odzyskania niepodległości

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Ponad 250 konstancińskich zuchów, harcerek i harcerzy wzięło udział w obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości


W sobotę 11 listopada reprezentacja hufca Uroczysko Konstancin z jego komendantem, harcmistrzem Robertem Bokackim złożyła w Jeziornie wieniec pod pomnikiem obrońców Ojczyzny, poległych w latach 1918–1921. Harcerze pełnili też wartę przed postumentem, a później, razem z mieszkańcami Konstancina, przeszli w uroczystej paradzie, niosąc 105-metrową flagę Polski.

W Biało-Czerwonym Obozie Harcerskim Uroczyska Konstancin, zorganizowanym w ramach pikniku historycznego w Parku Zdrojowym, można było wziąć udział w grze terenowej oraz w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, wiązania węzłów i rękodzieła. Podczas harcerskiego apelu komendant hufca Uroczysko Konstancin hm. Robert Bokacki przypominał, że w walkach o odzyskanie przez Polskę niepodległości ponad sto lat temu brali też udział członkowie drużyn skautowych.
Teraz dzięki ich poświęceniu cieszymy się wolnym krajem i w dzień taki jak ten dajemy wyraz naszej radości – mówił. – W naszych sercach jest duma, że możemy, zgodnie ze słowami Przyrzeczenia Harcerskiego, całym życiem pełnić służbę Polsce.

Hufiec Uroczysko Konstancin powstał w 2020 roku. Składa się z czterech gromad zuchowych, sześciu drużyn harcerskich, dwóch drużyn starszoharcerskich, jednej drużyny wędrowniczej, czterech klubów specjalnościowych i trzech kręgów instruktorskich. To w sumie ponad 360 osób.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię