Harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju

0

KONSTANCIN-JEZIORNA/PIASECZNO W sobotę 16 grudnia Betlejemskie Światełko Pokoju przekażą mieszkańcom Piaseczna harcerze z 52. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Jazgarzewie. Dzień później, w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie światełko z Betlejem będą przekazywać harcerze z Uroczyska Konstancin


Betlejemskie Światło Pokoju to płomień, który pochodzi prosto z Wiecznego Płomienia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i ma symbolizować pokój, wzajemne zrozumienie oraz pojednanie. Co roku Światło jest przekazywane z kraju do kraju przez skautów. ZHP odbiera je od słowackich skautów w trakcie Zlotu Betlejemskiego w Zakopanem. Stamtąd Światło trafia do innych miast, instytucji i prywatnych domów.

W najbliższą sobotę 16 grudnia o godz. 18 płomień z Groty Narodzenia Pańskiego będzie można pobrać od harcerzy na skwerze Kisiela.
– Zachęcamy do zabrania własnego lampionu – mówi Michalina Florjańska z Hufca ZHP Piaseczno im. Bohaterów Pokoju.

Dzień później, w niedzielę 17 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju będzie można pobrać w Konstancinie. Będzie ono przekazywane mieszkańcom uzdrowiskowej gminy podczas nabożeństw oraz jarmarku świątecznego w Parku Zdrojowym (około godz. 14.30 odbędzie się na scenie wręczenie lampionu ze światłem władzom gminy). Ale na tym nie koniec, bo tak naprawdę konstancińscy harcerze będą przekazywali Światło wszystkim chętnym w dniach od 11 do 22 grudnia (informację o wędrówce Światła można znaleźć w internecie).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię