Hemara błotem stojąca

0

PIASECZNO Zdesperowani mieszkańcy ulicy Hemara nie mogą doczekać się remontu drogi, który gmina obiecała przeprowadzić w tym roku


Ulica Hemara w Piasecznie na razie została wyremontowana tylko do połowy

Kilka dni temu do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka ul. Hemara.
Nasza droga wygląda coraz gorzej, bo oprócz głębokich dziur po każdych większych opadach tworzą się na niej głębokie kałuże – alarmowała. O sprawie pisaliśmy już w grudniu, kiedy to mieszkający przy ul Hemara ludzie skarżyli się na wszechobecne błoto. – Nie sposób tu normalnie przejść czy przejechać samochodem – dodawali.

Trzy lata temu do gminy trafiło pismo w sprawie fatalnego stanu drogi. Kolejną petycję mieszkańcy wysłali we wrześniu 2015 roku. W ubiegłym roku droga została wyasfaltowana do połowy, na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Wyczółkowskiego. To wzbudziło tylko sąsiedzką zawiść.
A co z tymi, którzy mieszkają bliżej ulicy Orężnej? Nam równa droga się nie należy? – pytali ze złością mieszkańcy, którzy znaleźli się po niewłaściwej stronie linii podziału.
Drugi etap remontu nawierzchni na tej ulicy został zaplanowany na ten rok i ujęty w budżecie – informuje Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego.
Remont obejmujący wykonanie asfaltowej nakładki na odcinku około 400 m zostanie przeprowadzony prawdopodobnie w okresie letnim. Radni zarezerwowali na niego 150 tys. zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię