Historyczny medal Polaków z piaseczyńskim akcentem

0

II Puchar Świata w Plażowym Korfballu, który odbył się w dniach 11-12 sierpnia w Belgii dla reprezentacji Polski zakończył się nieoczekiwanym sukcesem. Brązowy medal na tych rozgrywkach zapisał się w kartach polskiego korfballu jako historyczne osiągnięcie

W składzie kadry narodowej występuje dwóch mieszkańców powiatu piaseczyńskiego – Tamara Siemieniuk i Rafał Diadik, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w technikum przy ulicy Chyliczkowskiej.
Zespół prowadzony przez Maciej Żaka wywalczył trzecie miejsce po zaciętej rywalizacji, wygrywając najpierw w fazie grupowej z Francją (11:0) i Szwajcarią (13:5), ale przegrywając z wicemistrzami – Portugalią (1:6). Pierwszym spotkaniem kolejnego dnia był mecz przeciwko Holandii, która jest królową w tej dyscyplinie. Ku wszelkiemu zaskoczeniu Polska stawiła czoła przeciwnikom i pokonała zeszłorocznych mistrzów (10:5).
Na drodze do pierwszego medalu w historii polskiego korfballu stanęła kolejno Belgia (4:8), która finalnie wygrała tegoroczne mistrzostwa. Ostatnią szansą na podium był zaś pojedynek z Węgrami. Obie drużyny punktowały na zmianę przez całe spotkanie, ale na niecałe dwie minuty przed końcem meczu, przy stanie 5:5, nasza reprezentacja zdobyła kosz na prowadzenie.
– Zostało tylko utrzymać ten wynik – mówi Tamara Siemieniuk. – Jednak sędzia bez skrupułów trzy razy podyktował grę na czas, dając Węgrom jeszcze na ostatnie 15 sekund meczu rzut karny po faulu naszego zawodnika.
Szczęście sprzyjało jednak biało-czerwonym, ponieważ rywale nie wykorzystali szansy na wyrównanie i pierwszy historyczny medal Polaków w korfballu stał się faktem.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię