Hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższą niedzielę 15 sierpnia oddamy hołd bohaterom wydarzeń sprzed 101 lat. W rocznicę Bitwy Warszawskiej – w dniu Święta Wojska Polskiego – zostaną złożone kwiaty i znicze w miejscach pamięci. Po południu odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego.

Bitwa Warszawska z 1920 roku zaliczana jest do jednej z decydujących bitew w dziejach świata. Według wielu historyków, miała ona bardzo duże znaczenie dla Europy i Polski, która dzięki odniesionemu zwycięstwu uchroniła swoją niepodległość i przeszkodziła bolszewizmowi w jego ekspansji na zachód.

W najbliższą niedzielę 15 sierpnia, w rocznicę tamtych wydarzeń, oddamy hołd bohaterom wydarzeń sprzed 101 lat. Zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze w miejscach pamięci o godz. 10.00 przed krzyżem upamiętniającym rocznicę zwycięstwa oręża polskiego w 1920 r. (os. Mirków, skwer im. Rodziny Natansonów); a o godz. 10.30 przed Pomnikiem Obrońców Ojczyzny w Jeziornie (ul. Warszawska 23).

Koncert patriotyczny
Na popołudnie zaplanowano koncert patriotyczny w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury ul. Mostowa 15. O godz. 17.00 wystąpi Konstanciński Chór Kameralny. Usłyszymy polskie pieśni i piosenki patriotyczne, zarówno te doniosłe i dumne w swoim charakterze jak „Legiony”, „Piechotę” czy „Warszawiankę”, jak i te radosne, energiczne i nieco lżejsze jak „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa” czy „Ej, dziewczyno”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię