Huczne 45-te urodziny

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W zeszły piątkowe popołudnie jubileusz 45-lecia świętowali razem goście, sympatycy i przyjaciele Konstancińskiego Domu Kultury


Tłumnie przybyłych do świątecznie przystrojonej Hugonówki gości witali pracownicy
Domu Kultury, z dyrektor Edytą Markiewicz-Brzozowską na czele. W programie Urodzinówki było mnóstwo atrakcji dla każdego. Nie zabrakło słodkiej fiesty oraz konkursów na urodzinową girlandę i urodzinowe ciasto, w których finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody. Były wspólne zdjęcia, fotobudka i warsztaty. Zwieńczeniem fiesty był spektakularny, kwiatowy tort i gromko odśpiewane sto lat! Serdeczne życzenia Konstancińskiemu Domowi Kultury złożyli burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz obecny na wydarzeniu wiceburmistrz Ryszard Machałek. Uczestnikom zabawy nie przeszkadzała chłodna pogoda – gdy zapadł zmrok, a Altana rozbłysła światełkami, wszystkich rozgrzała muzyka Boogie Nights, a tańce trwały do późnego wieczora.
Dzieje Konstancińskiego Domu Kultury sięgają 1977 roku, kiedy to miejscowa Rada Narodowa powołała ośrodek kultury w Konstancinie-Jeziornie z siedzibą przy ulicy Oborskiej 2. W 1987 roku ośrodek wpisano do rejestru instytucji upowszechniania kultury. W 2000 roku instytucja przeniosła się do dawnego Domu Ludowego w Mirkowie czyli obecnej siedziby Muzeum Wycinanki przy ul. Walentynowicz, a od 2005 roku instytucja nosi nazwę Konstancińskiego Dom Kultury. W 2014 roku KDK rozgościł się w zabytkowej willi Hugonówka, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię