Huczne imieniny Konstancji już w najbliższy weekend

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstanciński Dom Kultury zaprasza 17 i 18 lutego na huczne obchody imienin Konstancji Skórzewskiej – matki założyciela letniska Konstancin. Start pierwszych warsztatów o godz. 15.00. Wstęp wolny.

 

Imieniny Konstancji to doroczne święto, organizowane na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego. W programie, jak zwykle, wiele atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska, wśród których z pewnością znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Imieninom patronki miasta będą towarzyszyły, m.in. warsztaty, spotkanie oraz wieńczący obchody imienin, koncert.

Konstancja Skórzewska z Potulickich

Urodziła się 10 lipca 1839 roku w Oborach i przez kilkanaście lat mieszkała w tutejszym pałacu. Zmarła 25 lutego 1910 roku w Poznaniu i spoczywa w rodzinnym grobowcu w Czerniejewie (Wielkopolska). Konstancja Skórzewska była patriotką, wspierała działalność dobroczynną, społeczną, kulturalną i oświatową. Była religijna i kultywowała narodowe tradycje. Jej syn Witold w 1897 roku jako egzekutor testamentu siostry Konstancji – Marii Grzymała-Potulickiej, właścicielki dóbr oborskich postanowił stworzyć letnisko na rozległym, leśnym obszarze wokół pałacu w Oborach. Najpierw powołał w tym celu Towarzystwo Akcyjne Ulepszonych Miejscowości Letniczych i wraz z hrabią Władysławem Mielżyńskim przystąpił do tworzenia zupełnie nowej miejscowości, którą nazwał na cześć swojej matki.

Program – sobota (17 lutego)

15.00–17.00 Warsztaty z tworzenia ściec i soli do kąpieli „Podróż w świat relaksu” (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona),
15.00–17.00 Warsztaty rodzinne „Imieninowy bukiet dla Konstancji” (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona),
17.00–18.30 Wykład historyczny prof. dr. hab. Ryszarda Nowickiego (wstęp wolny),
19.00–21.00 Seans filmowy „Kochanica Króla Jeanne du Barry” (wstęp do wolny).

Program – niedziela (18 lutego)

15.00–17.00 Ziołowe przyjęcie „Inspirująca podróż do natury” (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona),
15.00–17.00 Warsztaty filcowania na mokro „Filcowe broszki” (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona),
17.00–19.00 Koncert jazzowy Agnieszki Hekiert.
Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie KDK od 15 lutego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię