Huczne obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej i święta Wojska Polskiego

0

PIASECZNO W najbliższy weekend w Piasecznie odbędą się obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, które połączone będą ze świętem Wojska Polskiego

W sobotę o godzinie 10 w kościele pw. Św. Anny w Piasecznie odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny, a o 11 przy Tablicy Marszałka Józefa Piłsudskiego pod Ratuszem zostaną złożone kwiaty w Hołdzie Pamięci. O godzinie 19.30 na Skwerze Kisiela  w akustycznej odsłonie wystąpi heavy folkowy, piaseczyński zespół Łysa Góra.

Niedzielne obchody zaczną się o 10.00 od spaceru historycznego w ramach uroczystości rocznicowych, związanych z obchodami 100-lecia Cudu nad Wisłą. Lokalny przewodnik, Stanisław Hofman, opowie o ludziach i wydarzeniach mających wpływ na historyczną bitwę (zbiórka: Piaseczno, Ratusz, zakończenie: Piaseczno, ul. Kościuszki/Cmentarz).

CZYTAJ TAKŻE:  ONDA usuwa podwójny podbródek. Zabieg można wykonać w Piasecznie

Od 12.00 do 16.00 na rynku odbędzie się piknik historyczny „Mazowsze w przededniu Bitwy Warszawskiej – Cud nad Wisłą 1920”. W programie pikniku stoiska animacyjne z elementami scenografii oraz rekonstrukcje historyczne, takie jak m.in. śpiewnik weterana, atelier fotograficzne, punkt medyczny i inne.

Na zakończenie na Skwerze Kisiela odbędzie się koncert pieśni patriotycznych/ żołnierskich w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Nadarzyn. Orkiestra uważana jest za jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce i Europie, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane podczas festiwali i konkursów, w których brała udział. Muzycy występują zarówno w salach koncertowych na całym świecie, jak i w dynamicznych pokazach musztry paradnej. Jako jedna z ponad 800 orkiestr strażackich biorących udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP (w 2009, 2013 i 2017 r.) zdobyła tytuł Mistrza Polski we wszystkich konkurencjach: programie koncertowym, przemarszu oraz musztrze paradnej. Początek koncertu o godzinie 16.

CZYTAJ TAKŻE:  Zaszalał w drogerii, rachunek wyniósł prawie 2 tys. zł

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię