Huczne obchody Dnia Seniora

1

PIASECZNO Po ponad dwóch latach w domu parafialnym przy kościele świętej Anny ponownie spotkali się członkowie oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów w Piasecznie. Były życzenia, ciepłe słowa zaproszonych gości, występy artystyczne i słodki poczęstunek


Związek Emerytów i Inwalidów to największa organizacja senioralna na terenie miasta, zrzeszająca ponad 800 członków. Po uroczystej mszy w kościele św. Anny zaproszonych gości i członków związku powitał Bogdan Pawlak, przewodniczący oddziału rejonowego.
Mimo trudnych warunków związanych z pandemią nasza organizacja cały czas się umacniała i rosła w siłę – zapewnił. – A to dlatego, że zajmujemy się ważnymi dla seniorów sprawami. Tylko w tym roku przyjęliśmy 130 nowych członków, a dziś wręczymy 800 i 801 legitymację.


Bogdan Pawlak wspomniał, że jednym z ostatnich sukcesów związku było otwarcie przy ul. Szkolnej 6 środowiskowego klubu seniora. Po wręczeniu legitymacji nowym członkom i wyróżnieniu jubilatów do głosu doszli zaproszeni goście. Burmistrz Daniel Putkiewicz złożył wszystkim seniorom serdeczne życzenia z okazji ich święta.
– Nasza współpraca z największą w gminie organizacją senioralną zawsze układała się dobrze – podsumował. – Jesteście państwo naszym oczkiem w głowie, dlatego do polityki społecznej przywiązujemy szczególne znaczenie.


Zarówno burmistrz, jak i przewodniczący rady miejskiej Piotr Obłoza życzyli seniorom dużo aktywności. Z kolei obecna na uroczystości poseł Bożena Żelazowska zaprosiła reprezentację związku na wycieczkę do sejmu. Zwieńczeniem części oficjalnej uroczystości był występ chóru „Złota Jesień” oraz koncert rodziny Kuszakiewiczów.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię