KONSTANCIN-JEZIORNA Koncert Małgorzaty Walewskiej i Tadeusza Szlenkiera zwieńczył tegoroczny Letni Sezon Artystyczny w mieście uzdrowiskowym


W niedzielę, na scenie wypełnionego po brzegi amfiteatru zabrzmiały m.in. najpiękniejsze arie operowe i operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz przeboje z musicali i filmów. Konstanciński Dom Kultury zorganizował koncert w ramach obchodów 120-lecia Konstancina i 100-lecia uzdrowiska

Publiczność powitała Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury, która podziękowała widzom za udział we wszystkich letnich koncertach i przedstawiła artystów. Małgorzata Walewska jest jedną z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek operowych, która występowała na najważniejszych scenach świata. Swoją wspaniałą, ciemną barwą głosu i wyjątkową osobowością ujmuje publiczność zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Światowej sławy mezzosopranistka zaśpiewała wraz ze znakomitym tenorem Tadeuszem Szlenkierem przy akompaniamencie Salonowej Orkiestry Johanna Straussa. W amfiteatrze zabrzmiały m.in. najpiękniejsze arie operowe i operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz przeboje z musicali i filmów, m.in. z „West Side Story” czy „Titanica”. Publiczność wysłuchała m.in. utworów Moniuszki, Verdiego, Schuberta, Bizeta oraz Staraussa, a także ponadczasowych szlagierów jak „O sole mio” czy „Time to say goodbye”. Koncert poprowadził Jerzy Snakowski. Występ Walewskiej zakończyła owacja na stojąco zachwyconej publiczności. Artystom podziękowali burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Edyta Markiewicz-Brzozowska, wręczając im kwiaty.

Tegoroczny Letni Sezon Artystyczny, przygotowany przez Konstanciński Dom Kultury z okazji jubileuszu miasta i uzdrowiska, był wyjątkowy. W wakacje w amfiteatrze zabrzmiały niemal wszystkie gatunki muzyczne od klasycznej, ludowej, przez muzykę filmową, musicalową, latynoskie rytmy po jazz, rock i pop. Nie zabrakło gwiazd i utalentowanych artystów, a wśród nich m.in. Andrzej Piaseczny, Maria Sadowska, Troy Anderson, Wojciech Ezzat, Marcelina, Janusz Szrom czy Fair Play Quartet. Koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców gminy, jak i gości z sąsiednich miejscowości, a także turystów i kuracjuszy. Latem w amfiteatrze było również kino plenerowe, a w altanie przy Hugonówce potańcówki.

To jednak nie koniec atrakcji związanych z jubileuszowymi obchodami. – Chcąc uczcić rocznicę 120-lecia Konstancina i 100-lecia istnienia konstancińskich tradycji uzdrowiskowych, zaprosiliśmy wybitnego artystę Mirosława Filonika. Specjalnie na tę okazję w tężni przygotuje niezwykły, świetlny projekt – zapowiada Edyta Markiewicz-Brzozowska. Dzieła Mirosława Filonika to najczęściej struktury zbudowane z dziesiątek specjalnie zaprojektowanych różnobarwnych świetlówek, pojawiające się w otwartych przestrzeniach, na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Wystawę, która zostanie uroczyście otwarta w sobotę, 21 października, uświetni muzyka znanego kompozytora i reżysera dźwięku Tadeusza Sudnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię