Hulajnoga wylądowała w stawie obok gniazda łabędzi. Poszukiwani świadkowie!

0

PIASECZNO Dwóch nastoletnich chłopców wrzuciło hulajnogę elektryczną do stawu w sąsiedztwie gniazda łabędzi. Zdarzenie obserwowała większa grupa nastolatków. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt ze Strażą Miejską w Piasecznie.

 

Łabędzie mieszkające w piaseczyńskim parku po raz kolejny próbują doczekać się potomstwa. Niestety w ostatnich latach długotrwałe wysiadywanie jaj nie zakończyło się sukcesem. Po raz kolejny apelujemy o to, by nie niepokoić ptaków. Łabędź niemy jest w Polsce objęty ścisłą ochroną gatunkową! A małe łabędziątka pływające po parkowym stawie z pewnością ucieszyłyby wielu z nas.

Niestety zdarzają się i tak drastyczne przypadki, jak próba wrzucenia hulajnogi elektrycznej do stawu w sąsiedztwie łabędziego gniazda. Taką próbę aż dwukrotnie podjęli w niedzielę 17 marca po godzinie 14.00 dwaj nastolatkowie. Chłopcom, którzy próbowali wepchnąć hulajnogę jak najdalej od brzegu, a jak najbliżej łabędziego gniazda, towarzyszyła duża grupa koleżanek i kolegów, sytuacja była też prawdopodobnie przez nich nagrywana. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Jeśli ktoś z Państwa był świadkiem tego zdarzenia albo zna osoby w nim uczestniczące, proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską w Piasecznie: e-mail: [email protected] lub telefon:(22)750-21-60. Kontakt może być również anonimowy.

Apelujemy także do rodziców o rozmowę ze swoimi dziećmi na temat szanowania cudzej własności, mienia publicznego oraz przyrody. A do wszystkich mieszkańców o zapewnienie spokoju łabędziom wysiadującym jaja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię