I Ty możesz zostać strażakiem

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Ochotnicza Straż Pożarna w Konstancinie-Jeziornie szuka chętnych do młodzieżowych drużyn pożarniczych. Strażacy zapraszają w swoje szeregi dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat.

Dwie drużyny
Przy jednostce OSP Jeziorna działają dwie grupy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – młodsza dla dzieci w wieku 8–12 lat oraz starsza dla dzieci w wieku 13–16. Jakie cechy muszą mieć młodzi ochotnicy? Przede wszystkim poszukiwane są osoby, zarówno chłopcy i dziewczynki, z zapałem, które będą słuchać wskazówek starszych strażaków.

Nauka
Członkowie MDP uczą się pierwszej pomocy oraz obsługi sprzętu gaśniczego i ratowniczego, poznają pracę strażaka, przechodzą szkolenia z zakresu pożarnictwa. Młodzież uczestniczy także w zawodach pożarniczych, a także w obozach organizowanych przez związek OSP, zawodach strażackich i wycieczkach edukacyjnych.

Nabór do drużyny
Nabór do drużyny prowadzony jest przez cały rok. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem fanpage’a OSP Jeziorna na Facebooku lub mailowo na adres: [email protected].

Źródło: www.konstancin-jeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię