Idą upały. Zaczęły się problemy z wodą

0

PIASECZNO Mieszkańcy ulicy Lechitów w Gołkowie alarmują, że od kilkunastu dni mają niskie ciśnienie wody w kranach. Jest to związane z masowym podlewaniem przydomowych ogródków


 

Problemy z niskim ciśnieniem wody występują zwłaszcza w okresie letnim i dotykają przeważnie mieszkańców podmiejskich miejscowości. Tym razem na niedobory wody jako pierwsi poskarżyli się mieszkańcy ulicy Lechitów w Gołkowie.

– Słabe ciśnienie mamy przynajmniej od kilku dni – skarży się Maria Żołnierska. – Wiem, że jedna z sąsiadek interweniowała w tej sprawie w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Niestety, jak dotąd – bezskutecznie.

– Podlewanie latem ogródków to tak naprawdę problem całej gminy – mówi Sebastian Podgórzak, kierownik sieci wodociągowej PWiK. – Największe problemy z ciśnieniem występują w godzinach porannych, między 6 a 8 oraz wieczorem, w godz. 18-21. Jeśli chodzi o ulicę Lechitów, to zwykle trafia tam woda z Zalesia Dolnego. Teraz próbujemy dostarczać tam też wodę z przepompowni w Głoskowie, co powinno poprawić i ustabilizować sytuację.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię