Ile kosztuje złoty zegarek damski?

0
Artykuł sponsorowany

Koszt zegarka uzależniony jest od wielu kwestii. Składają się na niego zróżnicowane czynniki.

Czy płaci się za markę?

Pytanie jakie można sobie zadać to – czy płaci się za markę? W przypadku zegarków można powiedzieć, że tak, ale nie jest to wada. Są takie marki, których sama nazwa jest już symbolem nie tylko ceny, ale również renomy, jakości, na przykład Rolex czy Patek Phillipe. Zegarki tych marek są wyznacznikiem precyzji nie tylko dla fanów tych akcesoriów. W przypadku bardzo drogich renomowanych zegarków, wysoka cena jest tak naprawdę wyznacznikiem wielu czynników – precyzji użytych mechanizmów, materiałów. O złotym zegarku mówimy potocznie mając do czynienia z każdym zegarkiem, którego bransoleta jest pozłacana, a tak naprawdę wykonano go na przykład ze stali szlachetnej. Najbardziej kosztowne jednak zegarki faktycznie wykonane są ze złota i to bez wątpienia przekłada się na cenę modelu.

Od czego zależy cena złotego zegarka?

Jeśli wyłączyć kwestię marki, w dalszym ciągu wiele jest czynników, od których zależna jest cena złotego zegarka. Przede wszystkim, znaczenie ma tu próba złota. Im więcej karatów tym więcej złota użyto – tym droższy więc będzie zegarek. Istotny jest też mechanizm użyty w środku – złote zegarki to zazwyczaj te z wyższej półki, a więc posiadające również bardziej zaawansowane mechanizmy. Z tego też powodu będą one wyraźnie droższe. Co więcej, złote zegarki często też są dodatkowo  ozdabiane – na przykład wokół tarczy, na kopercie czy na bransolecie rozmieszczone są diamenty, kamienie szlachetne. One również mają oczywisty wpływ na cenę zegarka.

Jak już wspomniano, mówiąc o złotym zegarku możemy mieć też na myśli gadżet w kolorze złotym, który jest po prostu pozłacany. Należy liczyć się z tym, że z biegiem czasu takie pozłocenie może zmatowieć. Często dotyczy to na przykład złota różowego. Zegarek pozłacany, ale wykonany ze stali szlachetnej również może mieć swoje zalety – powinien być na przykład bardziej odporny na zarysowania, ponieważ wyprodukowany jest z twardszego materiału. Mowa tu oczywiście o bransolecie i kopercie – zarówno w zegarkach złotych jak i z innego kruszcu mogą być stosowane wysokiej jakości szkiełka, których nie da się tak łatwo zarysować.

Jak kształtują się ceny złotych zegarków?

Naprawdę dobry model pozłacany możemy kupić już za kilkaset złotych. Wiele renomowanych marek ma w swojej ofercie przystępne cenowo modele. Zegarek ze złota można kupić już za kilka tysięcy. Sporo jest modeli, które kosztują też znacznie więcej – kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet – kilkaset tysięcy. Najdroższe będą zegarki kolekcjonerskie, z limitowanych edycji lub dostępne tylko na aukcjach (na przykład w związku z ich posiadaniem przez znaną osobę). Taki zegarek to już prawdziwa inwestycja.

Wiele interesujących modeli dostępnych jest pod linkiem https://zegarownia.pl/. W sklepie znajdziemy zegarki zarówno z wyższej jak i niższej półki cenowej, wielu marek, wykonane z różnych materiałów i wpasowujących się w zróżnicowane trendy. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać najlepszy dla siebie model, który posłuży nam przez więcej niż jeden sezon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię