Impreza sportowo-rekreacyjna na 100 lat piaseczyńskiego sportu

0

W tym roku gmina Piaseczno obchodzi setną rocznicę powstania pierwszych organizacji sportowych. Tegoroczne obchody podsumowujące działalność sportową w gminie Piaseczno na przestrzeni lat to cykl wydarzeń sportowych, który zostanie zwieńczony dużą imprezą sportowo-rekreacyjną, zorganizowaną 18 września 2022 roku na stadionie miejskim przy ul. 1 Maja 16 w Piasecznie.

 

100 lat to historia kilkudziesięciu klubów sportowych, dziesiątek sekcji i dyscyplin, które przez lata rozwijały się na terenie naszej gminy. Jest to okazja, aby przypomnieć bogatą historię klubów sportowych oraz ludzi tworzących środowisko sportowe. A wszystko zaczęło się w Żabieńcu, gdzie w 1922 r. powstała drużyna sportowa, która następnie zorganizowała się w istniejący do dziś klub LKS Jedność Żabieniec. W tym samym czasie w Piasecznie powstało nieistniejące już Stowarzyszenie Sportowe „Sokół”… Historia stu lat piaseczyńskiego sportu spisana została w książce Agnieszki Cubały “Sportowe dzieje Piaseczna“, którą na początku tego roku wydało Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno i do której przeczytania zachęcamy.

Aby uczcić okrągłą rocznicę, przez cały rok wiele wydarzeń sportowych w naszej gminie odbywało się w ramach oficjalnych obchodów stulecia. 18 września kulminacją będzie impreza na stadionie miejskim, podczas której zaprezentują się wszystkie piaseczyńskie kluby. Będą one miały swoje stanowiska promocyjno-wystawiennicze, gdzie będzie można zapoznać się z ich ofertą. Na scenie zaś prezentowane będą poszczególne dyscypliny i sekcje sportowe. Ponadto odbędą się liczne konkursy i występy – zagrają m.in. DJ Martin i Groovebusterz. Piknikowy charakter wydarzenia podkreślą też dmuchańce i zabawy dla dzieci oraz food trucki.

Program eventu sportowo-rekreacyjnego z okazji 100-lecia piaseczyńskiego sportu:
13.00-18.00 – prezentacja klubów sportowych
18.00-20.00 – koncerty muzyczne (DJ Martin Rosa, Groovebusterz)

 

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię