Impro Odjazd w Hugonówce. Będzie mnóstwo śmiechu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Już w najbliższy weekend 12 i 13 października w konstancińskiej Hugonówce odbędzie się „Impro Odjazd” czyli IX edycja Festiwalu Sportów Teatralnych 321 Impro. Już można kupować bilety, których liczba jest ograniczona


Tym razem gośćmi imprezy będą m.in. pisarka Katarzyna Grochola, kabareciarz Bartosz Gajda, bombowy zespół Bum Bum ORKeSTAR oraz grupy teatralne z różnych stron Polski.
Festiwal 321 Impro to wydarzenie dla miłośników improwizacji teatralnej i świetnego humoru, podczas którego publiczność decyduje o przebiegu spektakli, na żywo współtworząc je wraz z aktorami. IX edycja Festiwalu Sportów Teatralnych 321 Impro „Impro Odjazd“ będzie zachwycać, zaskakiwać i oczywiście – jak zwykle – bawić do łez.

Rozkład jazdy

W tym roku zapowiada się „odjazdowa“ podróż, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i humoru na najwyższym poziomie. Improwizacyjna lokomotywa odjedzie ze stacji „Parno i duszno” w sobotę 12 października punktualnie o godz. 17. Podróż pasażerom umilą trzy duety: Niebezpieczne Związki, Sąsiedzi oraz Dwaj Panowie. Wieczorem widzów czeka przesiadka do Improekspresu, który zabierze publiczność w świat improwizowanego kryminału. Znakomita pisarka Katarzyna Grochola wraz z publicznością na żywo „napisze” zaskakującą kryminalną historię, a grupa teatralna AB OVO zagra ją na scenie. Premierowy, improwizowany spektakl będzie nosił nazwę „Morderstwo w Improekspresie”.
W niedzielę 13 października improlokomotywa dotrze na stację „Gwarno i Tłumno”. O godz. 17 do pociągu wskoczą trzy zespoły impro: BCA Flash, Teatr Lukla oraz Niplodram, które rozbawią podróżnych do łez. Podróż festiwalowa zakończy się wieczorem na stacji „BUM BUM” , gdzie będzie można dojechać „Szybką kolejką weselną”. Przedstawiciele wszystkich grup uczestniczących w festiwalu oraz muzycy bombowego zespołu Bum Bum ORKeSTAR o godz. 20.30 zaimprowizują nietypowe… wesele. Nad całością, niczym kierownik pociągu, a właściwie wodzirej, będzie czuwał znany komik Bartosz Gajda.

Impro w szkole

– W tym roku przenieśliśmy termin festiwalu na październik i jest to związane z Dniem Edukacji Narodowej – mówi Katarzyna Michalska, aktorka, dyrektor artystyczna festiwalu. – To jest czas rozmów na temat przyszłości szkoły, nowoczesnych narzędzi oraz wyzwań, jakie stają przed nami w kontekście przyszłego pokolenia.
Tuż przed festiwalem, w piątek 11 października, w Hugonówce odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja poświęcona edukacji „improVszkole”, na której pojawią się znakomici goście, m.in nasi przyjaciele ze Słowenii, nauczyciele, edukatorzy, improwizatorzy.
– Będzie to pierwszy krok, aby zaprezentować Impro jako wspaniałe uniwersalne, nowoczesne i przyjazne narzędzie dla nauczycieli i uczniów – dodaje Katarzyna Michalska.
Bilety na festiwal dostępne są w cenie 30 zł i 75 zł. Szczegóły na 321impro.pl lub konstancinskidomkultury.pl.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię