Inauguracja wielkiej akcji sadzenia drzew. Zaczęło się od buków

0

PIASECZNO We wtorek dzieci z klasy 1E Szkoły Podstawowej nr 5 posadziły wokół placówki 10 buków. Kolejne sadzonki drzew uczniowie dostali do domu, aby mogli posadzić je razem z rodzicami w przydomowych ogrodach. Była to inauguracja akcji „Projekt 100 drzew” zainicjowanej przez Fundację Polskie Lasy


Akcja zainaugurowana w SP nr 5 ma objąć swym zasięgiem całe województwo mazowieckie. W jej ramach fundacja ma przekazywać uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych sadzonki różnych popularnych drzew, jak buk zwyczajny, sosna czy brzoza. Ale na tym nie koniec. Dzieci i młodzież będą także edukowani pod kątem ochrony środowiska.
Chcemy przekazać lokalnym społecznościom jak najwięcej drzew, a wśród dzieci krzewić kulturę ich sadzenia – podkreśla Adrian Jurkiewicz, prezes fundacji. – Za pierwszym razem sadziliśmy buki, ale będziemy sięgać też po inne dostępne w szkółkach popularne gatunki, które tak naprawdę rosną w każdych warunkach. Po długim weekendzie zamierzamy odwiedzić schronisko dla zwierząt w Czaplinku, któremu przekażemy 100 drzew przeznaczonych na obsadzenie pasa oddzielającego ośrodek od ruchliwej drogi. 30 drzew trafi też do DPS-u w Górze Kalwarii – dodaje.
Dziękuję fundacji, że zainaugurowała tę akcję właśnie na naszym terenie, dziękuję też dyrektorowi szkoły, że od początku był do niej pozytywnie nastawiony – mówi Sergiusz Muszyński, radny powiatowy. – Sadzenie drzew jest bardzo ważne dla nas wszystkich.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię