Indoor Triathlon w Piasecznie

0

PIASECZNO 10 marca 2024 roku na obiektach Gminnego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbędzie się kolejna edycja zawodów z cyklu Indoor Triathlon Series. Na starcie stanie niemal 150 miłośników triathlonu.

Indoor Triathlon Piaseczno to propozycja zarówno dla doświadczonych triathlonistów, jak i dla tych, którzy do tej pory nie mieli z triathlonem wiele wspólnego. Zawodnicy pływają w bezpiecznych warunkach na basenie GOSiR Piaseczno, następnie jadą na ustawionych w hali sportowej rowerkach stacjonarnych, a etap biegowy odbywa się na bieżniach mechanicznych. Wszystko pod dachem, w komfortowych warunkach.

Program minutowy Indoor Triathlon w Piasecznie:
07.30 – otwarcie biura zawodów
08.30 – start pierwszej fali – zawodnicy indywidualni
14.30 – start sztafet
około 15.45 – dekoracja zwycięzców i zakończenie zawodów

Zawody składają się z trzech etapów:
Etap pływacki: uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 600 metrów na 25-metrowym basenie, co oznacza 24 długości basenu.
Etap rowerowy: dystans 15 kilometrów na rowerze magnetycznym. Jest to wyzwanie, które sprawdza zarówno wytrzymałość, jak i umiejętności jazdy na rowerze stacjonarnym.
Etap biegowy: na koniec zawodnicy będą musieli przebiec 3 kilometry na bieżni mechanicznej, co jest finałowym testem ich kondycji.

Limit czasu na ukończenie całych zmagań wynosi 80 minut, ale najlepsi potrafią to zrobić w czasie o połowę krótszym.

Indoor Triathlon Series to cykl trzech wyścigów w różnych miastach. Piaseczno w tym roku zamyka całą serię. Dwa wcześniejsze wyścigi odbyły się w Gdyni i Warszawie. Pomysłodawcą zawodów jest agencja Sport Evolution, która stoi również za organizacją imprez IRONMAN Poland.

Indoor Triathlon Piaseczno jest organizowany we współpracy z GOSiR Piaseczno. Impreza została również objęta patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię