Informacja dla pacjentów dotycząca zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2)

5

PIASECZNO Szpital Św. Anny informuje, że jeżeli pacjent podejrzewa u siebie zakażenie koronawirusem najpierw kontaktuje się z infolinią, a następnie udaje się do szpitala zakaźnego lub szpitala wskazanego przez sanepid.

Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem nie powinien zgłaszać się bezpośrednio na izbę przyjęć szpitala w Piasecznie bez wcześniejszego kontaktu z sanepidem. Szpital św. Anny nie jest na liście podmiotów na które nałożono stan podwyższonej gotowości do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2).

INFOLINIA 

Tel. 609-299-647– Całodobowy numer alarmowy do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piasecznie
Tel. 800-190-590 Całodobowy numer uruchomiony przez Narodowy Fundusz Zdrowia

Ponadto informacje dotyczące zakażeń koronawirusem oraz postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia, jak również zaleceń dla osób udających się lub powracających z terenów występowania koronawirusa – SARS-CoV-2 dostępne są na następujących stronach internetowych:

Informację można uzyskać również drogą mailową wysyłając wiadomość na adres: [email protected]

Lista Szpitali Zakaźnych w  województwie mazowieckiego

 1. Ostrołęka, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. Dr. Józef Psarskiego, al. Jana Pawła II 120A
 2. Radom, Radomski Szpital Specjalistyczny im. Dr. Tytusa Chałubińskiego, ul. Tochtermana 1
 3. Siedlce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Starowiejska 15
 4. Kozienice, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Al. W. Sikorskiego 10
 5. Ciechanów, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki, ul. Powstańców Wielkopolskich 2
 6. Warszawa, Wojewódzki Szpital Zakaźny, ul. Wolska 37
 7. Warszawa, Wojskowy Instytut Medyczny, ul. Szaserów 128
 8. Warszawa, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, ul. Wołoska 137
 9. Płock, Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Medyczna 19
 10. Warszawa – Ochota, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, Oddział Kliniczny Obserwacyjno – Izolacyjny i Pediatrii, ul. Żwirki i Wigury 63A

 

5 KOMENTARZE

 1. Byłam z moja Mama w sobotę na SORze w Konstancinie (Stocer) – w pewnym momencie weszla sobie zadowolona kobieta z mężczyzną trzymajac sie za raczke i weszla do rejestracji. Wyszla i opowiada owemu mezczyznie rozmowe w rejestracji- ze lekarz był zaskoczony, ze w tej sytuacji nie dzwoniła do sanepidu tylko przyszla na SOR, ze jeśli jest listonoszem to zakazenie jest wysoce możliwe, a Pani mu odpowiedziała, ze na sanepid to sie za długoooo czeka, a tutaj szybciej ja przyjmą..po czym usiadła w kolejce. TAKIE ODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE LUDZI..i lekarzy ze Stoceru.

 2. Ja w tamtym roku na hotelu miałem Pana z gruźlicą nie chciał iść do lekarza bo nie miał ubezpieczania zadzwoniłem po pogotowie ,norma przyjechali buraki ,cwaniaki jacyś gówniarze po kursie ratownika powiedzieli ze to nie ich działka żeby sobie radzić samemu.
  Zadzwoniłem do sanepidu oczywiście miła Pani, ale ona nic nie może zrobić bo przepisy jej nie pozwalają by zmusisz pacjenta do leczenia czekałem dwa tygodnie zanim sanepid znalazł instrumenty by nakazem administracyjnym zabrać Pana do szpitala w Otwocku!To jest chory kraj który nie potrafi sobie poradzić z niczym ,teraz mamy wojnę z wirusem a za kilka tygodni będziemy mieli wojnę domową !

 3. Mieszkańcy Piaseczna bardzo dziękują za informację, że mogą udać się ze swoimi problemami do Radomia, Płocka, Siedlec, Ciechanowa albo Ostrołęki. Warto wiedzieć. Ja osobiście jakby co preferuję Kozienice. Autobusem spod Laminy sobie pojadę.

  • No tak to niech wszyscy jadą do szpitala, A tobie noga się podwinie głowa rozbita , A w najbliższym szpitalu przychodzą Państwo z koronawirusem. Wykrwaw się, nie będzie Ci wirus potrzebny.

 4. Bądźmy szczerzy, twór taki jak Szpital Św. Anny w Piasecznie, tak naprawdę nie istnieje… Wstyd gminy, wstyd powiatu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię