KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę 20 lipca odbyła się już czwarta edycja Avalon Extreme Sitwake Challenge – wyjątkowych zawodów integrujących sportowców z niepełnosprawnościami oraz tych pełnosprawnych. Do parku wodnego Wawa Wake w Bielawie zjechali zarówno kibice wake’a, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą

W samo południe ruszyły eliminacje w dwóch grupach: osób sprawnych i z niepełnosprawnościami. Zawodnicy z najlepszymi wynikami z obydwu grup zostali połączeni w pary i znów przystąpili do rywalizacji. Każdy z nich walczył też o miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

– Zależy nam przede wszystkim na tym, aby pokazać, że sport łączy ludzi, dlatego nasze imprezy mają charakter integracyjny. Oprócz rywalizacji i walki o punkty, chcemy uzmysłowić wszystkim kibicom, jak ciekawym i atrakcyjnym sportem jest sitwake – podkreśla Tomasz Biduś, jeden z organizatorów imprezy.

W zawodach wzięli udział wysokiej klasy wakeboardziści i wakeboardzistki, ale także najbardziej utytułowani sportowcy uprawiający sitwake’a, m.in. Igor Sikorski i Szymon Klimza oraz Jérôme Elbrycht, obecny wicemistrz świata i Europy oraz mistrz Francji.
Zawody były niezwykle widowiskowe, gdyż za wszystkie ewolucje na wodzie zawodnicy otrzymywali punkty. Ich ocena zależała od liczby wykonanych trików i stopnia ich skomplikowania.

-Rywalizacja była niezwykle zacięta, ale dla nas, zawodników, ważne jest również to, że panowała wyjątkowa atmosfera i wszyscy świetnie się bawili – mówi Igor Sikorski, zwycięzca zawodów w kategorii siedzącej.

TW, fot. A. Kempińska

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię